Poslední posila Poruby? Další švédský bek!

Wilhelm Westlund | Foto: Ola Gustafsson, bikkarlskoga.se

Porubský kádr je kompletní: poslední předsezonní posilou je devětadvacetiletý švédský obránce Wilhelm Westlund, který v předešlých pěti ročnících působil v domácí druhé nejvyšší soutěži v Karlskoze.

„Wilhelm přichází z kvalitní evropské soutěže, navíc z týmu z horní třetiny tabulky, takže o jeho kvalitách nemůže být pochyb,“ tvrdí v rozhovoru na porubských stránkách generální manažer Pavel Hinner.

„Jak Westlund, tak Nilsson přinesou do hry klid v zadních řadách a hlavně cenné zkušenosti švédské hokejové školy," dodává Hinner. „Potřebujeme hráče pro klíčové duely, jejichž forma s koncem základní části jen poroste.“

„Potřebujeme hráče pro klíčové duely, jejichž forma s koncem základní části jen poroste.“

Westlund odehrál v Allsvenskan, jež je všeobecně považována za nejkvalitnější druhou nejvyšší soutěž v Evropě, bezmála 500 utkání, přičemž v základní části 2019/2020 ohromil 38 body a v produktivitě beků skončil druhý.

O jeho talentu vypovídají rovněž starty v elitní domácí lize za Färjestad a Djurgården, v mládeži pak pravidelně reprezentoval a zúčastnil se dokonce mistrovství světa do osmnácti let. Pyšnit se může také bronzem z Hlinkova memoriálu. Zážitky má i z nováčkovských kempů Colorada, které Westlunda kdysi draftovalo z celkové 183. pozice.

V zahraničí ale dosud nepůsobil.

Až teď, po 29. narozeninách, to tvořivý zadák zkusí v Česku. V porubské kabině se potká mimo jiné s krajanem Augustem Nilssonem (o jeho příchodu jsme psali ZDE). Kromě nich ambiciózní Ostravané v létě posílili ještě o beka Jana Bartka a útočníky Jakuba Kotalu s Ondřejem Romanem.

Aktuální kádr HC RT TORAX Poruba

Brankáři: Ondřej Bláha, Daniel Dolejš, Marek Slíž.

Obránci: Andrej Adamec, Jan Bartko, Lukáš Doudera, Michal Gutwald, Filip Hlaváč, Adam Sedlák, Tomáš Voráček, August Nilsson, Wilhelm Westlund.

Útočníci: Aaron Berisha, Vít Christov, Tomáš Gřeš, Daniel Häring, Daniel Klímek, Jakub Kotala, Lukáš Krenželok, Petr Mrázek, Frenks Razgals, Ondřej Roman, Vojtěch Střondala, Ondrej Šedivý, Tomáš Šoustal, Michal Vachovec, Maxim Vehovský.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz