Poslední test před Hlinkou. Otazníky osmnáctky zodpoví oblíbení Švýcaři

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Hodně drsný je start nového ročníku pro adepty reprezentační osmnáctky. Na to, aby zaujali nového kouče Aloise Hadamczika, měli jen kemp v Kravařích. Po dvojzápasu ve Švýcarsku už bude prostor maximálně na drobné korekce v sestavě před nadcházejícím Hlinka Gretzky Cupem.

Nový fanshop

Když měla prostřední z juniorských reprezentací stejný program loni, trenéři už toho mezi akcemi moc nezměnili. Vypadl tehdy jeden obránce a jeden útočník, dva forvardi naopak přibyli. Pokud se Alois Hadamczik vydá podobnou cestou jako jeho předchůdce David Bruk, pak sestava do Švýcarska z 90 procent odpovídá té, která bude obhajovat stříbro na Hlinka Gretzky Cupu.

Zkušený trenér na úvodním kempu pečlivě sledoval, kdo jak obstojí v modelových zápasech. Ze 36 hokejistů prošlo prvním sítem 25 jmen – dva brankáři, osm obránců a 15 útočníků. Je tedy jasné, že zejména na posledním jmenovaném postu si to hráči o nominaci ještě rozdají.

V obraně ze sestavy po dlouhé době vypadl zraněný Radek Kučeřík, v útoku se nedostalo třeba na sparťanskou dvojici Ondřej PšeničkaDavid Vitouch. Pospolu jde naopak dál plzeňská trojice LangMužíkPřikryl, Barinka a Čermák ze Salcburku nebo čtyři mistři staršího dorostu z Českých Budějovic. Pavel Novák s Nickem Malíkem budou i nadále zastupovat mladší ročník 2002.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Hokejisté mají sraz naplánovaný na čtvrtek 19. července do Třemošné, taktiku budou intenzivně pilovat na dopoledních i odpoledních trénincích až do neděle. V pondělí se vydají ve stopách o rok mladšího výběru do Romanshornu, kde následně v úterý (18:30) a ve středu (14:30) vyzvou domácí Švýcary.

Ročník 2001 má na co navazovat: V předchozích reprezentacích proti výběru helvétského kříže nikdy nezaváhal, naopak mu v celkových osmi zápasech nastřílel nevídaných 57 gólů.

Nominace týmu U18

Brankáři:
Jan Škorpík (Sparta Praha), Nick Malík (Vítkovice).

Obránci:
Jan Mlčák (Kometa Brno), David Tureček (Karlovy Vary), David Homola (Třinec), Jakub Žůrek (Liberec), Martin Hugo Haš (Tampere, Finsko), Karel Klikorka (Mladá Boleslav), Jiří Suhrada (Zlín), Šimon Kubíček (České Budějovice).

Útočníci:
Jaromír Pytlík (Žďár nad Sázavou), Adam Křemen (Karlovy Vary), Jonáš Peterek, Adam Raška (oba Třinec), Martin Lang, Radek Mužík, Filip Přikryl (Plzeň), Michal Teplý (Liberec), Marcel Barinka, Erik Čermák (oba Salcburk), Filip Koffer (Pardubice), Adam Najman (Jihlava), Martin Beránek, Matěj Toman, Pavel Novák (všichni České Budějovice).

Realizační tým:

Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Alois Hadamczik
Asistenti trenéra: Radek Bělohlav a Marek Židlický
Trenér brankářů: David Kovářík
Videotrenér: Jan Procházka
Lékař: MUDr. Milan Novotný
Hospodář: Zdeněk Šmíd

Program zápasů (Romanshorn)

Úterý 24. července:
18:30 Švýcarsko – Česko

Středa 25. července:
14:30 Švýcarsko – Česko

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz