Postup stvrdili kanonádou! Chtěl bych do Färjestadu, líčí Paulovič

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Byl to netradiční obrázek: Mountfield dohrával zápas v pohodě a až exhibičním duchu. Na závěr základní skupiny Ligy mistrů už nepotřeboval ani bodovat, přesto rozstřílel Graz 7:1 a těší se na své historicky první play off!

partneři českého hokeje

Utkání tak trochu připomnělo srpnovou přípravu. Rozhodně ne tím, že by Ligu mistrů někdo nebral vážně. Jenže oběma soupeřům už o nic nešlo, Mountfield měl jistou druhou příčku ve skupině a Graz čtvrtou. Tomu odpovídalo výrazně nižší tempo zápasu.

„Musíme se připravit na každý zápas, ať už se o něco hraje, nebo ne. My pořád o něco hrajeme. Myslím, že jsme se na to připravili fajn, a vyšlo to,“ soudí útočník Matej Paulovič. „Chtěli jsme vyhrát, protože to, jak jsme odehráli poslední zápas s Vary, nebudu radši ani komentovat,“ vzpomíná na nepovedený výkon a porážku 1:3.

Souboj českého a rakouského Hradce byl výsledkově dlouho těsný, domácí vedli po druhé třetině 2:1. Ale v té poslední nasypali soupeři pět gólů! Drama jako před týdnem na jeho půdě tak odmítli hodně rázným způsobem.

„Měli jsme dobrý vstup do zápasu a vedli jsme. Potom nás trochu přibrzdil ten jejich gól, ale myslím si, že jsme se to snažili kontrolovat celý zápas. Ve třetí třetině nám tam padlo všechno, a jsme za to rádi. Doufám, že nás to odrazí dál,“ pokyvuje spokojeně Paulovič.

Jeho tým měl navrch od začátku, což dokazuje i střelecký poměr 48:20. Východočeši k tomu ukázali hned několik dobrých zpráv.

První: Štěpán Lukeš je coby brankářská dvojka připraven. Z nálože v Třinci, kde ho hradečtí trenéři postavili poprvé a zatím naposledy v sezoně, si nemusí dělat velkou hlavu.

Druhá: Hradec umí dávat góly. Prosadilo se hned sedm různých střelců, a to někdy po hodně pěkných akcích. „Určitě to posune každou pětku do dalších bojů. Musíme se víc tlačit do brány, protože tam se zápasy rozhodují. Takhle budeme dávat víc gólů,“ velí Paulovič, který k brance přidal ještě dvě nahrávky.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

A třetí dobrá zpráva? I hráči, kteří nepatří do základní sestavy, umí odvést svou práci tak, jak mají. Podívejte se třeba na první obrannou dvojici. Nedávno povolaný Zdeněk Čáp z Chance ligy skončil s bilancí účasti na ledě +4, vedle něj útočník (!) Radek Pilař s bilancí +3.

„Myslím, že Pilka hrál jako bek super zápas, stejně jako v Grazu. Čapíno taky. Dobře zastoupili zraněné hráče. Nemůžeme se dívat na to, jestli je někdo zraněný. Musíme hrát jeden za druhého a bojovat,“ komentuje Paulovič.

Mountfield tedy splnil svůj první cíl do letošní sezony. V Lize mistrů poprvé neskončí ve skupině, ale zahraje si osmifinále play off. Stejně jako Plzeň je tedy mezi nejlepšími šestnácti celky Evropy, což nezní vůbec špatně.

„Až na ten první zápas si myslím, že jsme odehráli všechny dobře. Určitě jsme spokojení, že jsme postoupili. Uvidíme, koho teď dostaneme,“ povídá Paulovič před pátečním losem.

Pro Hradec připadají v úvahu tři soupeři ze Švédska, tři ze Švýcarska a dva z Německa. Fanoušci by si nejvíc přáli asi Mnichov, který je v parádní dojezdové vzdálenosti. Tady by se další speciální vlak přímo nabízel...

Matej Paulovič má jiné preference, ty se mu ale můžou splnit až v případě postupu do čtvrtfinále. „Já bych chtěl jet do Färjestadu. Působil jsem tam dva roky, tak bych se tam rád vrátil. Moc hráčů z té doby tam už asi nehraje, ale bylo by fajn se znovu objevit v té aréně a třeba tam i vyhrát,“ usmívá se na závěr slovenský útočník.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz