Potřebujeme rychle zregenerovat a naladit se zpět na pozitivní vlnu, ví Petr

Foto: Erica Perreaux / Hockey Canada Images

(RED DEER, od našeho zpravodaje) Českou reprezentaci do 18 let čeká po prohře se Švédy další výzva. Během méně než třinácti hodin musí zregenerovat a připravit se na utkání o bronz proti Finům. „Důležité bude ponaučit se a zareagovat na předešlé chyby,“ ví trenér Jakub Petr.

Fanshop národního týmu

Máte za sebou zápas proti Švédům. Nepodařilo se vám je pokořit, v čem utkání spočívalo?
Měli jsme nabídnuto vzít si to utkání, jít do vedení. Logicky mluvím o těch přesilových hrách, které vůbec nebyly sehrány špatně. Je to taková ta naše stará bolest – předbrankový prostor, clonění atd. Mluvíme o tom už roky, a i v plánu na utkání jsme ukázali, že Švédi jsou v tomhle ohledu lepší než my. Musíme si z toho vzít ponaučení, v tomhle oni byli lepší. Jejich gólman měl parádní zákroky, ale my jsme tam tlak před bránou v první polovině zápasu neměli, a to byla ta fáze, kdy si myslím, že jsme měli jít tomu utkání více naproti.

Především v první třetině bylo vidět, že hráči byli hodně nervózní. Co pomohlo nervozitu zlomit?
To byl samozřejmě plán včerejška i celého dlouhého dnešního dne, protože jsme hráli až pozdě večer. Chtěli jsme trochu zklidnit tu euforii, která tady vznikla. Kluci nemají tolik zkušeností s takovými zápasy. Já jsem to taky viděl, že v úvodu utkání až moc chtěli. Naším úkolem bylo to o přestávce trochu zklidnit. Výsledek samozřejmě vypadá krutě, ale víme, jak to bylo. Na konci už jsme hráli trošku na riziko. Určitě nejsem trenér, který tady teď bude na tým naštvaný. Řekli jsme si klíčové věci, které nás stály vítězství. Ještě asi s těmi situacemi neumíme mentálně zacházet. Zvládnout být v semifinále a vzít si zápas pro sebe, to je práce nás trenérů a chyba možná i na mé straně, že bychom měli někde ubrat, jinde přidat. To jsou věci, které si později zanalyzujeme. Já určitě na ten tým ale nebudu naštvaný. Teď nás čeká strašně těžká práce, protože hrajeme už ve 12 hodin (místního času, pozn. red.) a chceme si jít pro medaili.

Rozdíl mezi přípravným a semifinálovým zápasem proti Švédsku tedy byl hodně i v hlavě?
Říkal jsem jim odjakživa, těm minulým ročníkům i těmto, že když chcete něco vyhrát, tak budete vždycky strašně v únavě a už bude celý ten příběh dlouhý. My se na tyto věci musíme připravit a umět si s nimi lépe poradit. Nejsme na turnajích často ve finální fázi. To je práce, která nás čeká. Nejen kluky, ale i nás jako realizační tým. Na dalším velkém turnaji, jako je mistrovství světa, už tu situaci musíme zvládat celkově lépe. Ale zase objektivně řeknu, že v hodně utkáních jsme tady měli štěstí. Víme to, drželi nás gólmani. Teď jsme tomu měli jít více naproti. Šance tam byly, ale musíme být objektivní a připravit se na zápas o třetí místo.

Ten se hraje přibližně za 12 hodin. Času vám moc nezbývá. Jak se na to připravit?
Teď se ukáže každý hráč a to, jaký jsme tým. Samozřejmě je to takový ten nepopulární zápas poražených týmů. Ale my v naší roli jsme rádi i za to, že hrajeme o medaili. I po utkání jsme si řekli klíčové body, které nás stály vítězství. Teď je na nás všech, abychom zareagovali a v posledním utkání prostě byli v těch věcech lepší.

Takže cílem proti Finsku bude zareagovat na to, co se Švédskem nefungovalo, a dát do toho vše?
S Finy jsme hráli a už o nich něco víme. Týmy tu o sobě nějaké základní taktické věci ví. Teď to bude o práci našeho realizačního týmu. Nebudeme mít prostor na nějaké schůzky či individuální pohovory. Potřebujeme se rychle dostat na hotel, najíst se, zregenerovat, to bude prací našeho zdravotního týmu. Nebude to o nějakém taktickém plánu. Náš velký úkol bude ty hlavičky zase naladit na pozitivní vlnu, protože teď je v kabině spousta slz. To holt ke sportu patří, ale já si myslím, že hráče individuálně na cestě posune i tato porážka.

Švédové se na rozdíl od nás prosazovali z předbrankových prostorů, hledá důvod prohry Badinka

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz