Potvrzená změna u sborné. Novým koučem je Kudašov, Vorobjov končí

Ruská média o tom spekulovala už v úterý, teď jsou změny u sborné potvrzeny. Funkci hlavního kouče opouští Ilja Vorobjov, jeho nástupcem bude dosavadní asistent Alexej Kudašov. Ostatní členové štábu nadále ve funkcích pokračují.

Nový fanshop

O novince informovali představitelé ruského svazu na svém webu, důvody změny vysvětleny nebyly. Vorobjov se stal šéfem ruské střídačky po olympiádě v Koreji, kdy náhle skončil Oleg Znarok – tehdy údajně po konfliktu se členem vedení ruského svazu Romanem Rotenbergem.

Vorobjov později převzal také SKA Petrohrad, s ruskou reprezentací absolvoval nepovedené MS v Dánsku – sbornou tehdy ve čtvrtfinále vyřadila Kanada. Letos v Bratislavě bral hvězdami nabitý tým bronz, když v závěrečném duelu o třetí místo zdolal český výběr po samostatných nájezdech.

Maximální cíle Rusů nebyly naplněny, Vorobjova to stálo místo. Bývalý trenér Magnitogorsku odchází od reprezentace, místo něj byl vedením sborné pověřen Alexej Kudašov. Což je trošku překvapivé, neboť někdejší znamenitý útočník byl prvním asistentem Vorobjova v SKA Petrohrad i u národního týmu.

„Moc tomu nerozumím. Pokud jsou dva trenéři ve štábu a spolupracují, mají na věc podobný pohled. Těžko říci, proč došlo k téhle změně," řekl v ruských médiích bývalý kouč ruské reprezentace Vjačeslav Bykov. Kudašov bude mít k ruce tradiční spolupracovníky, kteří pomáhali už Vorobjovovi. Ve funkcích zůstávají asistenti Alexej Žamnov, Anvar Gatijatullin, Rašit Davydov i Jurij Ždanov.

Kudašov je z nové výzvy nadšený. „Je pro mě velkou ctí, že mám možnost vést sbornou. Udělám maximum, abych nalnil důvěru vedení svazu," řekl bývalý kouč Jaroslavle nebo Atlantu na stránkách ruské hokejové federace. „Budeme držet směr, který jsme stanovili už s Iljou Vorobjovem. Jen s určitými korekcemi," dodal.

Úkoly jsou jasné, Kudašov to dobře ví. „Vyhrát každý zápas, rozvíjet hráče správným směrem. A předvádět náš hokej. Máme před sebou spoustu práce," doplnil bývalý ruský reprezentant, jenž si zahrál i v NHL. Vorobjov podle svých slov odchází se vztyčenou hlavou. „V Bratislavě jsme všichni čekali víc, ale medaile je medaile. Vždycky jsem připraven pomoci, jestli štáb sborné bude potřebovat mé zkušenosti," doplnil loučící se kouč.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz