Potvrzeno. Do ambiciózní Poruby míří Fin, který zářil v Litoměřicích

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Mluvilo se o tom delší dobu, teď je posila pro útok Poruby potvrzena. Vedení klubu na svých stránkách informuje, že z Litoměřic míří do ambiciózního mužstva Markus Korkiakoski. Finský útočník předváděl mezi mantinely Chance ligy vynikající produktivitu, teď v soutěži poprvé mění dres.

partneři českého hokeje

Představitelé Poruby postupně prezentují informace o hráčském kádru pro další ročník. Po představení brankářů a obránců dnes klub uvedl, že nadále pokračuje devítka ofenzivních hráčů v čele s Janem Káňou, Michalem Hlinkou, Markem Sikorou nebo Petrem Kankem.

Teď Poruba hlásí první posilu do útočných řad, celkově mají být čtyři. „Markus Korkiakoski se připravuje individuálně ve Finsku, už nyní se těšíme, až jej prvně uvidíme v našem dresu,“ netají spokojenost na klubových stránkách generální manažer Pavel Hinner.

Markus Korkiakoski má pověst útočníka s vynikající produktivitou. Do Litoměřic přišel v roce 2018 poté, co hrál druhou finskou ligu a pak ve francouzském Štrasburku. Šikovný Fin se ihned adaptoval a zařadil k útočným esům Chance ligy, v anketě hokej.cz TOP 100 nejlepších hráčů soutěže obsadil Korkiakoski 12. místo.

V minulé sezoně sehrál za Litoměřice 58 soutěžních utkání, zaznamenal 25 branek a 32 nahrávek. Za dvě sezony celkově posbíral 120 bodů ve 116 utkáních. Další starty nově přidá v Porubě, pro níž je příchod Korkiakoskiho jednou z klíčových novinek.

Osmadvacetiletému rodákovi z finského městečka Yli-li se v utkáních proti Porubě dařilo, podle informací na klubovém webu proti ní posbíral devět gólů a 21 nahrávku. Vedle angažmá v Litoměřicích si Korkiakoski symbolicky vyzkoušel také elitní Tipsport extraligu, během ročníku 2018-19 sehrál jeden duel v dresu Litvínova.

Aktuálně potvrzení hráči v HC RT TORAX Poruba

Brankáři: Frederik Foltán, Ervīns Muštukovs, Jiří Matoušek, Marek Slíž.

Obránci: Patrik Husák, Patrik Urbanec, Tomáš Pastor, Filip Dundáček, Dominik Rudl, Marek Slavík, Petr Šendera, Dušan Žovinec, Jakub Teper.

Útočníci: Jan Káňa, Jan Hudeček, Petr Kanko, Tomáš Jáchym, Michal Hlinka, Marek Špaček, Marek Sikora, Radim Toman, Jiří Brodek, Markus Korkiakoski.

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz