Potvrzeno! Fantom Bukarts zůstává v extralize, ulovili ho Oceláři

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

1. června 2018, 7:39

Jan Šimek

O zájmu Třince se toho namluvilo hodně, teď se jeho přesun pod Javorový stal realitou. Lotyšský útočník Roberts Bukarts bude dál rozdávat radost v Tipsport extralize. Po necelých třech sezonách strávených ve Zlíně se produktivní šikula přesouvá do kádru ambiciózních Ocelářů. Ti o příchodu Bukartse informovali na svém Twitteru.

Jágr Chance liga

O tom, že dá Beranům sbohem, bylo jasno prakticky hned po sezoně. Miláček tamních fanoušků se loučil v slzách. „Strávil jsem tady dvě a půl sezony a byl jsem tady velmi šťastný. Děkuji Zlínu za to, jak mě přijal a jak mě přijali fanoušci. Miluji Zlín,“ vyznal se tehdy Roberts Bukarts. 

Na zlínskou organizaci prý nikdy nezapomene. „Bylo to úžasné, navždy pro mě bude speciálním místem. Cítil jsem se tam jako doma, navždy zůstane v mém srdci. Moc jsem si to užíval. Všechno bylo tak, jak mělo být,“ usmívá se.

Teď bude v extralize nastupovat právě proti svému bývalému klubu. Stěhuje se totiž do Třince. „Život jde dál a vy se posouváte. Jak říká Jose Mourinho ve své knížce: Každý by měl za život změnit svou práci. Změnit něco, aby se stal lepším,“ řekl sedmadvacetiletý útočník v nedávném rozhovoru pro náš web.

Na uplynulém mistrovství světa byl Bukarts dokonce kapitánem lotyšské reprezentace, nyní má před sebou výzvu v podobě ocelářského angažmá. „Už se těším,“ přiznává produktivní borec.

Lotyš Bukarts o kapitánském céčku, nové štaci i Zlíně »

Roberts Bukarts odehrál v Tipsport extralize 154 utkání, ve kterých zapsal luxusních 128 bodů za 63 branek a 65 asistencí. Další body přidá v třineckém dresu. Bližší podrobnosti kontraktu Oceláři, kteří jako první posilu přivedli talentovaného útočníka Jana Hladonika, zatím nezveřejnili.

Ve Slezsku bude dál pokračovat Erik Hrňa, jenž podepsal nový kontrakt. Třinec si smluvně pojistil také střelce Martina Růžičku či Romana Vlacha, Jakuba Matyáše, Arona Chmielewskiho a Davida Musila. Oceláře naopak opustili Jakub Petružálek, Daniel Rákos, Tomáš Linhart, Bohumil Jank a Jan Strmeň.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz