Potvrzeno! Hyka končí ve Vegas, na dva roky se upsal Čeljabinsku

Foto: nhl.com

25. června 13:12

Václav Jáchim

Delší dobu se o tom spekulovalo, teď je další budoucnost Tomáše Hyka jasná. Reprezentační útočník po dvou sezonách končí u Vegas Golden Knights a míří do ruské Kontinentální ligy, kde posílí Traktor Čeljabinsk. „Tomáš se s vedením klubu dohodl na dvouleté smlouvě," informuje Aleš Volek ze společnosti ALVO Sports, která hráče zastupuje.

Nový fanshop

Účastník mistrovství světa 2017 a 2018 se původně přikláněl k variantě, že by pokračoval za Atlantikem. Hyka za dvě sezony stihl celkem 27 utkání NHL, vstřelil dva góly a přidal pět nahrávek. Víc času ovšem strávil na farmě, s týmem Chicago Wolves se nedávno probil až do finále Calder Cupu, v němž ale záloha Golden Knights podlehla Charlotte Checkers.

„Pokračování Tomáše v NHL pro nás bylo samozřejmě téma, ale působil v organizaci, kde až tolik prostoru nedostal. Nevypadalo to, že by se situace změnila. Na řadu tedy přišly i jiné varianty. Když se s kvalitní nabídkou ozval Traktor Čeljabinsk, Tomáše to oslovilo," připomíná Aleš Volek.

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Hyka se rozhodl pro stěhování do Kontinentální ligy. Sen o NHL si splnil, v šestadvaceti letech nemůže na správnou příležitost čekat do nekonečna. „Návrh ze strany Traktoru je hodně zajímavý, Tomáš bude pravidelně hrát. Zájem klubu byl silný a nabídka velmi dobrá," potvrzuje hráčův agent.

Slavný ruský klub zaznamenal poslední dobou trošku ústup z pozic, v příštím ročníku by rád zaútočil na špičku hitparády KHL. Mužstvo převzal lotyšský kouč Peteris Skudra a snaží se ho doplnit progresivními hráči na úrovni NHL. „Nedávno smlouvu podepsal jiný náš klient Lukáš Sedlák, teď se přidal i Tomáš Hyka. Oba kluci se velmi dobře znají, těší se na nové angažmá i na možnost, že si společně zahrají," hlásí Volek.

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Traktor je podle jeho slov pro odchovance hokeje v Mladé Boleslavi dobrou variantou. „Klub má dobré zázemí a podmínky, netají se snahou hrát tak, aby se Traktor pohyboval v popředí tabulky," říká Volek. Hyka má být jedním z pilířů ofenzivy včetně přesilovek, mimo jiné bude zároveň k dispozici národnímu týmu, v němž se naposledy objevil ještě za trenéra Jandače na loňském šampionátu v Kodani.

Kontinentální liga bude pro výborného střelce a bruslaře další zahraniční štací. Kromě působení ve Vegas v minulosti strávil dvě sezony v kanadském juniorském týmu Gatineau Olympiques, během ročníku 2013-14 nastupoval za švédské kluby Färjestad a Västeräs. Nyní Hyka ještě odpočívá, brzy začne přípravu na příští sezonu. „Od vedení ruského klubu dostal Tomáš o něco delší volno, protože v play off AHL skončil teprve nedávno. Do společných tréninků Traktoru se zapojí koncem července," uzavírá Aleš Volek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz