Potvrzeno! Jágr míří z NHL domů, chce vrátit Kladno do extraligy

Foto: Igor Stančík, rytirikladno.cz

Po Jaromíru Jágrovi, který byl v Calgary umístěn na listinu volných hráčů, nesáhl žádný ze 30 klubů NHL. Legendární útočník se vrací do Česka, kde podle předpokladů posílí svoje Kladno, což už prvoligový klub potvrdil také v tiskové zprávě.

Plekanec Chance liga

"Jaromír Jágr je připravený na návrat do Česka a chce pomoci Rytířům k návratu do extraligy," potvrzuje tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral. "Aby za nás mohl nastoupit, musíme splnit všechny úřední náležitosti do posledního lednového dne, kdy dle regulí Českého svazu ledního hokeje končí přestupní termín," doplňuje Heral.

"Jaromír Jágr je připravený na návrat do Česka a chce pomoci Rytířům k návratu do extraligy."

Rytíři v současné chvíli vyřizují takzvanou transfer kartu, která je nezbytná pro Jágrův přesun z Calgary do Kladna. Kdy by se mohl pětačtyřicetiletý hokejista objevit v Česku potažmo v dresu třetího týmu tabulky WSM Ligy, zatím není jasné. "O podrobnostech budeme informovat v následujících hodinách a dnech," slibuje.

Foto: Adam Soukup, rytirikladno.cz

Kladenští hokejisté, kteří dnes schytali debakl 0:6 na ústeckém ledě, jsou na příchod Jaromíra Jágra natěšení a připravení. "Hráč jeho kvalit nám strašně moc pomůže," pokyvuje jeho bývalý spoluhráč Pavel Patera. "Varianty na jeho zařazení do sestavy máme samozřejmě připraveny," hlásí nynější kladenský asistent trenéra.

"Hráč jeho kvalit nám strašně moc pomůže."

Aby mohl legendární útočník nastoupit za Kladno do případné baráže o extraligu, musí odehrát v součtu s play off minimálně patnáct utkání. To znamená, že už v sobotu na benáteckém ledě musí nastoupit, pokud tedy nechce spoléhat na to, že Kladno v některém zápase čtvrtfinálové či semifinálové série zapíše porážku.

Foto: Tomáš Kostečka, rytirikladno.cz

Jágr sehrál za Calgary jen 22 zápasů a nasbíral v nich sedm bodů za gól a šest asistencí, velkou část sezony jej limitovaly zdravotní problémy. "Jsem moc vděčný Plamenům, fanouškům a městu Calgary za super přivítání. Teď už se těším na pokračování sezony v Kladně," cituje Jaromíra Jágra oficiální web slavné zámořské soutěže.

"Jsem Plamenům za vše vděčný. Teď už se těším na pokračování sezony v Kladně."

Do té se ještě může letos v dresu Flames vrátit, třeba na play off. Ale pravděpodobnější je varianta konce bohaté kariéry v NHL. V nejlepší lize světa nastoupil celkem k 1941 zápasům, nasbíral v nich neskutečných 2122 bodů za 844 branek a 1278 nahrávek. Vystřídal devět klubů, přičemž nejdéle oblékal dres Pittsburghu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz