Potvrzeno! Jakub Jeřábek si splní sen, na rok podepsal Montrealu

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

1. května 2017, 17:10

Václav Jáchim

Dlouho měl v hlavě pořádný zmatek. Zůstat v Kontinentální lize, nebo zkusit zabojovat o NHL? Jakub Jeřábek zvažoval pro a proti. Na jedné straně měl zajímavou nabídku na prodloužení spolupráce s Podolskem, kde odmakal luxusní sezonu, zároveň ale také věděl o zájmu několika zámořských týmů. Teď už je jasno! Plzeňský odchovanec zvolil druhou variantu a vydá se za Atlantik. Jeřábek podepsal roční smlouvu s Montrealem, naplnil tak spekulace, které před několika dny proudily z ruských médií. Informaci potvrdil oficiální web Canadiens.

Ačkoli se zdálo, že by věc mohla trvat delší dobu, opak je pravdou. Jeřábkův zámořský agent Allan Walsh zhruba před třemi týdny dny na twitteru naznačil, že reprezentační obránce brzy podepíše v NHL. Teď je tahle informace realitou, účastník loňského mistrovství světa v Moskvě, jenž se s českou reprezentací připravuje na šampionát 2017, má v kapse kontrakt se slavnými Canadiens.

Pro Jeřábka odměna za dosavadní výkony i výzva do budoucna. "Kuba se o všem dlouho rozhodoval, nakonec dal přednost velkému snu před finančně zajímavou nabídkou z Ruska. Za to zaslouží respekt. Montreal o jeho služby projevil zájem, Jeřábek s klubem uzavřel roční smlouvu s maximálními podmínkami, které to hráči v jeho postavení umožňují," říká Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, jež hráče zastupuje.

Jeřábek si o pozornost řekl během prvního ročníku na východní frontě. "Dokázal, že na KHL má, od začátku sezony hrál Kuba výborně. A zaznamenali to i skauti z NHL. Už v polovině soutěže jsme měli signály, že o Jeřábka bude zájem ze strany tamních klubů. Ve finiši Jakub řešil čtyři zámořské nabídky," popisuje Sivek. Bývalý zadák Škody si vybral Montreal a zabojuje o uplatnění v jedné z nejslavnějších organizací hokejové historie.

Před časem mířil do organizace Jiří Sekáč, hrající legendou Montrealu je Tomáš Plekanec. Brzy se v klubu přihlásí o slovo další hokejista z české kotliny. Jeřábek nemá nic jistého, ovšem bude bojovat. Kdyby zůstal v Rusku, dostal by lepší finanční ohodnocení. Ale peníze počkají, sportovci mají své mety a sny. "Kuba to přesně takhle bere. Víme například, že hráči NHL nejspíš nepojedou na olympiádu. Jenomže podobná šance se nemusí opakovat. Jakub jde za svým, cítí, že se teď nabízela možná poslední příležitost, jak si splnit dávnou touhu," dodává Sivek.

Jestliže se evropský hokejista ve věku kolem 25 let rozhodne odejít za Atlantik, dobře ví, že ho mohou potkat různé scénáře. Ten ideální se týká místa v prvním týmu, řada hokejistů ovšem začíná na farmách. "Jakub s tím počítá. Ví, že tahle situace může nastat, je připraven se s tím poprat. Nedostane nic zadarmo, všechno záleží jen a jen na jeho výkonech," reaguje Sivek. Když Jeřábek zvažoval, co bude dál, zajímal se o aktuální dění v klubu. "Canadiens mají nového trenéra Juliena, hraje tam několik Rusů, Fin Lehkonen, samozřejmě Tomáš Plekanec. Je vidět, že když je hráč z Evropy připravený, šanci dostane. I tohle Kubu oslovilo," doplňuje závěrem Jeřábkův český agent.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz