Potvrzeno! Letňany budou hrát 2. ligu, posílí je Hlaváč a Kopřiva

Foto: hcletci.cz

4. května 2021, 22:05

Ondřej Mach

Třetí nejvyšší soutěž od nového ročníku rozšíří Letňany. Letci se do druhé ligy vracejí po dvouleté pauze, licenci získali od Trutnova.

Klub účast ve druhé lize oficiálně potvrdil na svých webových stránkách. 

Letňany ze soutěže před dvěma lety odešly kvůli nedostatku volného časoprostoru na hracích plochách. Období v krajské lize je ale nyní u konce, Letci míří zpátky o patro výš. 

„Dlouhou dobu jsme řešili klubovou budoucnost a posunout A-tým byl cíl už od začátku. Chceme, aby měly děti ke komu vzhlížet. Kluci uvidí kvalitní hokejisty i soutěž, což přinese prvek motivace,“ říká na jejich webu generální manažer Tomáš Divíšek.

„Dlouhou dobu jsme řešili klubovou budoucnost a posunout A-tým byl cíl už od začátku.“

Pražský klub se do soutěže chtěl připojit už loni, tato varianta ale padla kvůli ostatním druholigovým klubům. „Jsme hrozně rádi, že vše klaplo o rok později. Pracovali jsme na posunu od září. Jsme zase o kousek výš,“ hlásí šéf Letňan. 

A Letci to myslí opravdu vážně! Na úvod ohlásili hodně zajímavá jména. V klubu budou působit dva veteráni a bývalí reprezentanti – útočník Jan Hlaváč a brankář Miroslav Kopřiva

Čtyřiačtyřicetiletý Hlaváč naposledy hrál za Novou Paku, předtím dva roky hájil barvy Vrchlabí. Teď si veleúspěšnou kariéru prodlouží v Letňanech. 

„Chceme nabírat mladé hráče, ti ale musí být nějak vedení. Honza Hlaváč bude klukům radit a pomáhat. Nehledě na věk vypadá pořád na ledě dobře, rozdíl byste nepoznali,“ tvrdí trenér Jaroslav Nedvěd. 

„Chceme nabírat mladé hráče, ti ale musí být nějak vedení. Honza Hlaváč bude klukům radit a pomáhat.“

O sedm let mladší Kopřiva ještě před dvěma lety nastupoval za Krakov. V extralize prošel čtyřmi kluby, vyzkoušel si ale také ligy v zámoří, na Slovensku nebo v Anglii. U Letců bude mimo jiné pomáhat s mladými talentovanými brankáři. 

Kádr druholigového nováčka kromě toho doplní ještě útočníci Jakub Wojnar, Lukáš KastnerAleš Půlpán. Příležitost ukázat své schopnosti dostanou také junioři Nikita Gurievskyi a Samuel Duchan.

„Kostru týmu pomalu skládáme a myslím, že finální podobu pomalu dotváříme,“ zakončuje GM Divíšek. 

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz