Potvrzeno! Moravčík a Sklenička patří Montrealu. Mají velkou šanci, říká Sivek

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

28. května 2018, 17:04

Václav Jáchim

Dopolední informace jsou potvrzeny, Michal Moravčík a David Sklenička už patří Montrealu! Čeští reprezentanti uzavřeli s vedením Canadiens smlouvy, což zámořský klub následně uvedl na svých stránkách, odchodu plzeňských zadáků do zámoří nic nebrání. "Jednání byla velmi intenzivní, kluci zvažovali víc možností. Nakonec se oba domluvili s Montrealem," konstatuje agent Michal Sivek ze společnosti Eurohokcey Services, která účastníky nedávného MS zastupuje.

Pojď hrát hokej

Transakce je nyní definitivní. Už dopoledne se dala podobná zpráva očekávat, plzeňský klub v tomto duchu informoval v tiskové zprávě. Ovšem tehdy bylo třeba ještě doladit veškeré detaily a počkat na závěrečný verdikt Canadiens. Slavný klub posléze příchod obou českých beků potvrdil ve svých informačních kanálech. Sklenička uzavřel tříletou smlouvu, Moravčík podepsal na dva roky.

Sivek: Kluci si v Montrealu mohou pomoci. Nebudou na to sami

Pro oba beky znamenají kontrakty s Canadiens splnění snu. "Kluci řešili víc nabídek, sešly se jim dva, resp. tři návrhy z NHL. Po světovém šampionátu jsme registrovali zájem, následně probíhala klíčová jednání," popisuje Sivek. Sklenička i Moravčík řešili další působení individuálně. Tedy každý zvlášť. "Pečlivě všechno probírali, věc konzultovali s námi, Martinem Strakou, Jardou Špačkem i dalšími," připomíná Sivek.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Nakonec se všechno sešlo téměř neuvěřitelně. Nebývá totiž obvyklé, aby dva Evropané odcházeli z jednoho klubu společně. "Montreal projevil o Michala s Davidem zájem, po veškerých rozhovorech a konzultacích to vyústilo tak, že o NHL budou bojovat v jedné organizaci. Myslím, že to má své výhody. Kluci si mohou pomoci, nebudou na to sami. Ale jinak je samozřejmé, že si každý z nich pojede svůj vlastní boj o uplatnění v prvním týmu," říká Sivek.

Montreal neprožil v nejslavnější lize optimální sezonu. Canadiens nepostoupili do play off, vedení i vzhledem k tomu přistoupí k úpravám v kádru. Loni zamířil do Montrealu jiný český bek Jakub Jeřábek, jenomže toho klub posléze vyměnil do Washingtonu. Odešla i ikona týmu Tomáš Plekanec, jenž ročník dokončil v Torontu. Podle svých slov by se ovšem nebránil návratu.

Moravčík anglicky hovoří, Skleničku čeká letní kurs

Sklenička a Moravčík stojí na začátku cesty. "Věříme, že mají šanci," tvrdí přesvědčivě Sivek. Čeští obránci se musejí připravit na náročný boj o místo. Stejně tak bude nutná trpělivost pro případ, že je v kempu potká směrovka na farmu. "Rezervní tým sídlí ve stejném městě, tím pádem odpadnou starosti s bydlením a logistikou. Oba kluci vědí, jak se věci mají. Bude to jen na nich. Klub je delší dobu sledoval a ví o jejich přednostech," připomíná zástupce hráčů.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Plzeňští parťáci budou v organizaci pohromadě, což by kromě zmíněných pozitiv mohlo znamenat menší nutnost komunikovat anglicky. Podle Sivka by to ovšem neměl být problém. "Michal anglicky hovoří, Davida čeká intenzivní letní kurs," hlásí. Na nový ročník se budou chystat individuálně, v hlavním kempu se pak pokusí prorazit. "Oba kluci zaznamenali poslední dobou velký pokrok, ukázala se výborná práce Jardy Špačka, který se v klubu věnuje obráncům. Moravčík se Skleničkou dostali velký prostor, měli důvěru Martina Straky. Jejich podpisy v NHL jsou výbornou vizitkou i pro Plzeň, už dřív navíc podepsal s Nashvillem brankář Miroslav Svoboda," dodává Sivek.

Zároveň připomíná, že o Moravčíka se Skleničkou stály rovněž týmy ruské Kontinentální ligy. "Ale Michal měl ve smlouvě s Plzní výstupní klauzuli, kterou by potenciální zájemce z Ruska musel zaplatit. David zase loni uzavřel se Škodou nový kontrakt," reaguje Sivek. Oba hráče zajímala výzva jménem NHL. Původně to možná až tak nevypadalo, nicméně světový šampionát v Dánsku všechno změnil. "Pro oba kluky to je ohromná příležitost. Uzavřeli dohodu s Montrealem, teď se musejí připravit, aby byli v maximální formě na tréninkový kemp," uzavírá Sivek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz