Potvrzeno, MS 2021 začne později. Finále v Minsku bude až 6. června

Foto: Alena Zapletalová

Delší dobu se o tom spekulovalo, teď je posun programu mistrovství světa 2021 potvrzen. Příští šampionát hostí Bělorusko s Lotyšskem, turnaj odstartuje 21. května. Finále uvidí Minsk, o zlaté medaile se bude hrát 6. června – v porovnání s loňským MS na Slovensku o dva týdny později.

partneři českého hokeje

Změnu termínu mistrovství světa 2021 dnes potvrdil mimořádný kongres Mezinárodní hokejové federace (IIHF), informace byly zveřejněny na jejím webu. Přesný program utkání a také start předprodeje vstupenek budou oznámeny později.

Vedení IIHF reaguje na pandemii koronaviru, která ovlivnila všechny světové soutěže. Posun termínu šampionátu vychází vstříc pozdějšímu zahájení evropských soutěží a také zámořské NHL, u níž se v případě ročníku 2020-21 hovoří o prosinci, možná až o lednu příštího roku.

Letošní MS mělo hostit Švýcarsko, akce v Curychu a v Lausanne byla ovšem zrušena. Představitelé IIHF věří, že na jaře 2021 se turnaj uskuteční bez jakéhokoli omezení. Společná kandidatura Běloruska a Lotyšskem uspěla v hlasování na kongresu 2017. V roce 2022 bude akci hostit Finsko, následně pak Rusko. Na jaře 2024 by se šampionát vrátí do Česka.

Mistrovství světa 2021 bude provázet slogan "Vášeň.bez hranic." Turnaj odstartuje 21. května  a vyvrcholí finálovým dnem 6. června, o zlaté medaile se bude hrát v Minsku. Na stejném ledě začnou čeští hokejisté základní skupinu podobně jako Rusové, Švédové, Švýcaři, Slováci, Dánové, domácí Bělorusové a hokejisté Velké Británie. Druhou skupinu bude hostit lotyšská Riga.

V obou zemích se už teď těší, až turnaj vypukne. „Lední hokej je pro Bělorusko a Lotyšsko sportem číslo jedna. Jedná se o největší událost, jakou můžeme společně pořádat," citují stránky Mezinárodní hokejové federace člena Rady IIHF a viceprezidenta běloruského svazu Sergeje Gončarova.

V Lotyšsku proběhl šampionát dosud jednou, na jaře 2006 si čeští reprezentanti odvezli z Rigy stříbrné medaile. V roce 2014 hostilo akci poprvé Bělorusko, v Minsku tehdy národní tým skončil čtvrtý.

Složení skupin MS 2021

Skupina A v Minsku:
Rusko, Švédsko, Česko, Švýcarsko, Slovensko, Dánsko, Bělorusko, Velká Británie.

Skupina B v Rize:
Kanada, Finsko, USA, Německo, Lotyšsko, Norsko, Itálie, Kazachstán.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz