Potvrzeno! Nová Paka ulovila hvězdnou posilu, přichází Hlaváč

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

3. srpna 2020, 12:02

Ondřej Mach

Spekulace z konce minulého týdne se staly skutečností. Nejnovější posilou Nové Paky je velezkušený Jan Hlaváč, který v uplynulé sezoně hájil převážně barvy Vrchlabí. Klub o tom informoval na svém Facebooku.

Aplikace Tipsport extraligy

Proč vlastně třiačtyřicetiletý matador kývl na nabídku Bruslařů? „Hlavní důvod mého působení v Nové Pace je můj bratr, který zde bude působit jako jeden z trenérů a také velmi dobré hokejové zázemí,“ cituje Hlaváče facebokoová stránka Nové Paky. 

Jeho bratr Petr se mužstva ujal zhruba před dvěma měsíci. Bruslaři kromě toho oznámili spolupráci s Vrchlabím, které starší ze sourozenců minulý rok dovedl k postupu. Teď se oba znovu sejdou v jednom klubu. 

„Hlavní důvod mého působení v Nové Pace je můj bratr, který zde bude působit jako jeden z trenérů.“

Nová Paka se loni do druhé ligy probojovala po dlouhých letech v krajské soutěži. Přestože tým patřil mezi nováčky, tak si nevedl vůbec špatně a v některých fázích sezony mohl pokukovat i po play off. Nakonec z toho bylo v rámci severní skupiny osmé místo. 

Potřebné zkušenosti by nyní měl přinést právě Hlaváč. Rodák z Prahy se může pochlubit zajímavou kariérou, v níž to dotáhl až do slavné National Hockey League. Mimo jiné se s národním týmem dvakrát stal mistrem světa a v dresu Sparty slavil extraligový titul. 

„Na sezonu se samozřejmě moc těším a doufám, že se mi budou vyhýbat zranění, abych byl v plné síle a mohl odehrát co nejvíce zápasů,“ říká Hlaváč. 

„Očekávám a doufám, že se nám podaří postoupit do vyřazovacích bojů a že kluci budou mít z hokeje radost.“

Bruslaři se letos znovu představí ve skupině Sever, která po postupu Vrchlabí nemá jednoznačného favorita. Kromě zkušeností se od bývalého reprezentanta čeká i bodová produkce, vždyť loni zazářil 55 body (23+32) ve třiceti utkáních. 

Východočeský klub tak může mít zase o něco vyšší cíle. „Očekávám a doufám, že se nám podaří postoupit do vyřazovacích bojů a že kluci budou mít z hokeje radost a budou se těšit na každý zápas jako já,“ uzavírá Hlaváč. 

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz