Potvrzeno! Roberts Bukarts se po roční pauze vrací do extraligy

Foto: hc-vitkovice.cz

Jeho jméno se v posledních dnech skloňovalo v souvislosti s jiným extraligovým klubem. Roberts Bukarts ale znovu oblékne dres Vítkovic, které lotyšského útočníka představily jako poslední posilu.

Fanshop národního týmu

Ridera o tom informovala prostřednictvím svých webových stránek. Pro Ostravany jde zcela jistě o největší jméno, jaké se jim po otevření přestupového trhu podařilo získat.

„Ohlíželi jsme se po střelci, který by dokázal nahradit Dominika Lakatoše a přispět ještě více. Poté, co nám vypadl Rado Tybor jsme okamžitě začali jednat a mám radost, že se nám podařilo získat Robertse Bukartse. Je to zkušený hráč, střelec, produktivní útočník, ve všech ohledech profesionál,“ říká sportovní ředitel Roman Šimíček. 

Lotyšský ostrostřelec míří zpátky do Česka po roce v KHL. Minulou sezonu odstartoval v Čerepovci, po třinácti zápasech se ale přesunul do Rigy. Celkem naskočil do 38 duelů, vstřelil devět gólů a přidal devět asistencí. 

„Ohlíželi jsme se po střelci, který by dokázal nahradit Dominika Lakatoše a přispět ještě více.“

„Momentálně jsem na kempu lotyšské reprezentace a připravuji se na světový šampionát, ale už se těším. Mám radost, že se vrátím do Ostravy. Znám město, znám organizaci a znám také fanoušky. Těším se na dobrou sezonu ve Vítkovicích,“ cituje ho web hc-vitkovice.cz.

Bukarts na východě republiky hostoval během sezony 2019/20. V sestavě Ridery navázal na výborné výkony ze Zlína a ve 47 utkáních nasbíral 42 bodů (16+26). 

Právě u Beranů si v rámci extraligy udělal velmi dobré jméno. Do této chvíle v naší nejvyšší soutěži odehrál 252 klání. 

„S Robertsem jsem už mluvil, volali jsme si. Byl příjemně překvapený, že se s ním bavím rusky, takže téměř v jeho druhém rodném jazyce. Měl radost, že poprvé v Česku působit pod trenérem, který umí rusky,“ zmiňuje vítkovický trenér Miloš Holaň.

„Mám radost, že se vrátím do Ostravy. Znám město, znám organizaci a znám také fanoušky.“

„Přichází k nám hráč, se kterým lze počítat do první formace, se kterým lze počítat do přesilovky. Střelec, což v naší situaci a po loňských problémech v zakončení je jen a jen dobře,“ pokračuje. 

„A myslím, že je potřeba docenit ten fakt, že prakticky okamžitě poté, co nám vypadl Rado Tybor, se klubu podařilo sehnat takového klíčového hráče, jakým Roberts je, takže za mě obrovská spokojenost, všichni se těšíme,“ přidává Holaň.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz