Potvrzeno: ruský veterán Barulin podepsal v extralize!

Foto: hcdynamo.cz

Dynamo mocně zbrojí na závěr sezony: s Pardubicemi podepsal smlouvu ruský brankář Konstantin Barulin, který dlouho působil v KHL, nastupoval za sbornou a v roce 2012 se stal mistrem světa.

O Kapku lepší hokej

Vedení Východočechů dělá maximum, aby byla na všech pozicích v týmu kvalita. V Pardubicích delší dobu deklarovali snahu o angažování zkušeného brankáře. Na podzim hodně pomohl Daniel Vladař, poté se v brankovišti střídali Pavel Kantor s Milanem Kloučkem, přičemž oba poslední dobou podávali dobré výkony.

Nicméně východočeský klub zkoušel na trhu další možnosti. Pohled Dynama údajně mířil k Dominiku Frodlovi, posléze padla volba na příchod gólmana ze zahraničí.

V Pardubicích dokončí sezonu Konstantin Barulin, který v letošní sezoně odchytal za Nižněkamsk 21 utkání Kontinentální ligy s úspěšností zásahů 88,7 procent a průměrem 3,77 obdržených gólů na zápas.

„Když se naskytla možnost angažovat tak kvalitního gólmana, jakým Konstantin je, tak jsme neváhali."

Účastník čtyř světových šampionátů, na nichž nastoupil k deseti zápasům, a sedmi Utkání hvězd KHL se v Nižněkamsku před časem rozloučil. Jelikož v Kontinentální lize byla uzávěrka přestupů už po Vánocích, případné další angažmá mohl řešit jen v zahraničních soutěžích. A poté, co strávil 13 sezon v KHL, se tak opravdu stalo.

„Když se naskytla možnost angažovat tak kvalitního gólmana, jakým Konstantin je, tak jsme neváhali," říká na pardubickém webu sportovní ředitel Dušan Salfický. 

Mistr světa 2012 a majitel bronzové medaile ze šampionátu 2007 v minulosti chytal za Soči, Omsk, Kazaň, CSKA Moskva nebo za Spartak Moskva. Šestatřicetiletý rodák z kazašské Karagandy patřil k nejlepším ruským gólmanům uplynulé dekády, do výčtu jeho úspěchů patří třeba také titul juniorského mistra světa 2003 a stříbro ze šampionátu osmnáctek 2002.

„O Pardubicích jsem věděl od mého kamaráda Stěpana Zacharčuka."

Konstantin Barulin dnes dorazil do Česka s tím, že je okamžitě připraven připojit se k novému týmu. Stává se prvním ruským gólmanem v historii Tipsport extraligy.

„O Pardubicích jsem věděl od mého kamaráda Stěpana Zacharčuka. Výsledky Dynama jsem sledoval už delší dobu a těší mě, že jsou lepší a lepší. Věřím, že tomu tak bude i nadále a já k tomu přispěji,“ hlásí Barulin.

Aktuální kádr HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Pavel Kantor, Milan Klouček, Vojtěch Nečas.

Obránci:
Martin Bučko, Marek Ďaloga, Michal Hrádek, Jan Kolář, Juraj Mikuš, Jakub Nakládal, Ondřej Vála, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Lukáš Anděl, Matěj Blümel, Anthony Camara, Luboš Horký, Filip Koffer, Andrej Kosticyn, Robert Kousal, Denis Kusý, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Matej Paulovič, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Ondřej Rohlík, Ondřej Roman, Radoslav Tybor, Michal Vondrka, Tomáš Zeman.

Foto: hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz