Potvrzeno! Znojmo se vrátí do rakouské ligy

Foto: Kamila Chmel, hcorli.cz

Hokejisté Znojma se po roční pauze vrátí do rakouské ligy, rozhodlo se o tom na dnešní videokonferenci. Orli nyní mají deset dnů na to, aby vše vyřešili po administrativní stránce.

Aplikace Tipsport extraligy

Společně se Znojmem se v příští sezoně bet-at-home ICE Hockey League představí další dva nováčci: slovinská Lublaň a italský Pustertal.

O vstup do mezinárodní soutěže se ucházel ještě rakouský Feldkirch, jeho účast ale ostatní kluby zamítly.

Soutěž, která v minulosti nesla název EBEL, tedy bude v příštím ročníku hrát hned čtrnáct týmů, a to hned z pěti zemí: Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Itálie.

Znojmo hrálo rakouskou ligu v letech 2011 až 2020, z toho jednou došlo až do finále. Loni na jaře se vinou nejasné finanční situace i koronavirové krize rozhodlo pro návrat do Česka.

Převzalo licenci Moravských Budějovic, vydatně posílilo a bylo jasným favoritem na postup do Chance ligy. Jenže druhá liga má status amatérské soutěže, kvůli hygienickým opatřením se nemůže dohrát a už byla předčasně ukončena. Většina Orlů tak aktuálně hostuje ve vyšších soutěžích.

V květnu se někteří z nich na jihu Moravy opět sejdou a společně si zahrají bet-at-home ICE Hockey League.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz