Power Rankings: Jak se extraligové týmy seřadily na cílové rovince?

Foto: Jan Beneš a Jakub Knap, koláž hokej.cz

K Poháru Jaroslava Pouzara mají necelý měsíc před koncem dlouhodobé fáze nejblíž Pardubice. Zdramatizuje ještě Sparta dostihy o první příčku? Do baráže s prvoligovým šampionem oproti tomu směřuje Kladno.

1. HC Sparta Praha +1↑
Telefonáty, smlouvy, podpisy – a šup do montérek. V kádru Sparty vznikl kvůli maximální aktivitě na trhu přetlak. Trenérský štáb teď mohl využít čas navíc, aby posily zapracoval do herní šablony. Sedne si to?

2. HC Dynamo Pardubice -1↓
Stejně jako v prosinci přišla pro Dynamo repre pauza ve vhodnou chvíli. Poslední víkend to bez zraněných opor drhlo, nicméně... Náš analytický model Pardubicím dává šance kolem 90 % na celkové první místo.

3. HC Oceláři Třinec 0
Když se dva perou, třetí se směje? Všichni napjatě pozorují hlavně Spartu a Pardubice, úřadující mistr pod takovým drobnohledem není. Jen zapátrejte v paměti, jakým stylem pochyby rozmetal loni.

4. HC Kometa Brno 0
Promrhané dva body s Boleslaví mrzí, modrobílá tlupa ale i tak drží všechny trumfy ve svých rukou. O tom, jak dopadne devítidílná mise v závěrečném sprintu, pravděpodobně rozhodnou souboje s Motorem a Libercem.

-----------------------------------------------------

5. Bílí Tygři Liberec +2↑
Třikrát a dost. Případným nezdarem proti Litvínovu by Tygři naděje na čtyřku (nejspíš) poslali k ledu. Nestalo se... Pěti čárkami do statistik (1+4) podtrhl znamenitou fazonu ofenzivní maestro Filippi.

6. HC VERVA Litvínov -1↓
Chemici odpočítávají dny, aby mohli dát zelenou kapitánu Sukeľovi. Zlepšení lze očekávat třeba v tragické bilanci na buly, hodit se budou taky jeho vůdcovské schopnosti. I tak ale Verva vyhlíží těžkou šichtu.

7. Banes Motor České Budějovice -1↓
Veterán Pech přece jen doléčil zlomeninu kotníku. Takže? Druhá liga v Chomutově, pak se uvidí. Jasně, na počátku sezony už nezářil tak jako dřív... V play off se ale kopec zkušeností může hodit. 

8. Mountfield HK 0
Trojici dopingových hříšníků brzy čeká plnohodnotný návrat do akce. Mountfield svěží vítr uvítá, od přelomu roku se mu tak nějak nedaří stabilizovat formu. A na osmé příčce se nachází trochu v zemi nikoho.

9. HC Olomouc +1↑
Rozklikněte si tabulku za uplynulých deset klání, nejspíš budete valit bulvy. Kometa, Třinec, Pardubice a... Olomouc?! Je to tak – Mora našla rytmus v ideální čas. Před pauzou si dokonce vyšlápla na první Dynamo.

10. HC VÍTKOVICE RIDERA -1↓
Osm střetnutí, gól a dvě asistence. Ridera před uzávěrkou přestupů vyztužila ofenzivní vozbu o prostředního z bratrů Bukartsových, ale... Hvězdička loňského MS se zatím poměrně hledá. 

11. HC Škoda Plzeň +1↑
Velký týden završí očekávané Winter Classic pod skokanským můstkem v Klingenthalu. Indiáni se na karlovarského rivala naladili vítězně: před reprezentačním odpočinkem zvládli doma derby těsně 4:3.

12. HC Energie Karlovy Vary -1↓
Lázeňské město zastihly na počátku února horké dny. Vyhodit kouče devět kol před cílem? To chce odvahu. Jisté je jedno – Energie nálepce extraligové štiky (navzdory předsezonnímu posilování) ani zdaleka nedostála. 

-----------------------------------------------------

13. BK Mladá Boleslav 0
Pro Mladou Boleslav nastane koncem příštího týdne Den D. Pokud v přímém duelu o přežití s Kladnem neklopýtne, tak si finiš zřejmě pohlídá. Nebo že by ještě zazlobila směrem nahoru?

14. Rytíři Kladno 0
Sport někdy přináší neuvěřitelné příběhy, ale... Ztrápení Rytíři se řítí do baráže, únik ze dna by znamenal hokejový zázrak. Černou sérii natáhli už na číslo 15, smutný rekord kladenské party je na světě.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz