Power Rankings: Trable Litvínova, kdo se naopak dere vzhůru?

Foto: Petr Tibitanzl, hcmotor.cz

1. prosince 2023, 14:20

Ondřej Mach

Další týden, další díl našeho žebříčku Power Rankings. Kontinuální sešup Vervy neustává: chemici se za měsíc a půl propadli z druhé pozice až na šestou. A co ostatní přesuny?

1. HC Dynamo Pardubice 0
Démona extraligové sezony čeká v průběhu prosince opravdu natřískaný rozvrh. Jak se projeví? Pardubice mají dvě výhody – široký kádr a sedmibodový polštář na druhou Spartu...

2. HC Sparta Praha 0
Na Spartě příští týden oslaví 120. výročí od založení klubu. A díky stabilní výkonnosti si speciální program užijí bez vedlejších starostí, od začátku listopadu banda trenéra Grosse klopýtla jen dvakrát. 

3. HC Oceláři Třinec 0
Tři z pěti nejproduktivnějších hráčů out? Pro mnoho mančaftů asi těžko řešitelný rébus. Oceláři by ale týmové pojetí hry mohli vyučovat, s lehce improvizovanou sestavou stejně prožili úspěšný víkend.

4. HC Kometa Brno 0
Modrobílá parta v neděli odpálí čtyřzápasovou tour po stadionech soupeřů, venku doposud zapisovala průměrné výsledky. Z těžkého losu zkusí vyždímat nějaké body bez distancovaného Ščotky – nejvytěžovanějšího týmového beka.

-----------------------------------------------------

5. Bílí Tygři Liberec +1↑
Bílí Tygři od nás zatím sklízeli hlavně chválu, ale... Dva domácí duely a 10 inkasovaných branek? Vizitka, kterou se nechlubíte. Přesto stoupají o jednu příčku – renomé si vylepšili upracovanou šichtou s Vítkovicemi.

6. HC VERVA Litvínov -1↓
I pokročilá analytická data indikují, že chemici od reprezentační pauzy ztrácí dech. Po zranění kapitána Sukeľa přihodili do tabulky z deseti utkání jen jedenáct bodů, protivníci navíc Vervu přehrávají.

7. Banes Motor České Budějovice +1↑
Tak trochu v pozadí se Motor profiluje jako nepříjemný sok: skalpy Liberce a Litvínova mají vysokou hodnotu. Gólman Hrachovina po hlušším období opětovně předvedl, že pro své parťáky dokáže krást zápasy.

8. Mountfield HK -1↓
Proč si Hradec Králové oproti minulému dílu pohoršil? Jednoduchá odpověď – konec průšviháře Bartošáka. Když z hlavy vyženete jeho všemožné aféry, tak pořad patří mezi tuzemskou brankářskou špičku.

9. HC Energie Karlovy Vary 0
Po Kladnu a Vítkovicích aktuálně vykazují nejhorší formu v lize. Energie by potřebovala utěsnit zejména defenzivní mezírky: za posledních pět kol inkasovala 20 branek. 

10. HC Olomouc 0
Mora se v úterý poprvé od března 2022 sápala po čtvrté výhře v řadě. Nevyšlo to, jede se dál. Podstatné je, že se separovala od tria na chvostu extraligového pelotonu. 

11. HC Škoda Plzeň 0
Do zdárného konce dotáhli klíčové bitvy s Kladnem a Vítkovicemi, ale pořád by se nejspíš rádi viděli výš. Vášně v táboře indiánů naposledy vzbudil především ostrý faul na talentovaného obránce Jiříčka.

12. BK Mladá Boleslav +1↑
Mírný optimismus. Bodu z Třince si Bruslaři musí cenit, potom v souboji na život a na smrt udolali Kladno. Díra, kterou si ovšem v průběhu podzimu vykopali, je pořádně hluboká... Co ukáže novic Krivošík?

-----------------------------------------------------

13. HC VÍTKOVICE RIDERA -1↓
Léta opěvovaný kanonýr Mueller si dupl a opustil potápějící se bárku. O jeho rozhodnutí si můžete myslet, co chcete, instinkt střelce mu však neupřete. A co schází Vítkovicím nejvíc? Správně, góly.

14. Rytíři Kladno 0
Věříme, že se to otočí! zní z Kladna. Rytíři leckdy odehrají vyrovnanou partii, bodíky nicméně naskakují sporadicky. Na paniku v tuto chvíli není prostor, mladý tým potřebuje nabrat zkušenosti.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz