Pozor na ně! Tohle je TOP 5 hvězd Německa

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Německo je sice na mistrovství světa juniorů nováčkem, do Ostravy však přivezlo velmi talentovaný tým. Před kterými hráči se musí mít Češi v sobotním zápase na pozoru?

Moritz SEIDER (O, Grand Rapids, AHL)
Nejen hvězda německého výběru, ale i celého turnaje. Urostlý Seider má za sebou mimořádnou sezonu, ve které si ještě coby dorostenec zahrál na mistrovství světa dospělých a v červnu si ho na draftu už ze šesté pozice vybral Detroit. Do NHL by mohl nakouknout ještě v tomto ročníku, na farmě v AHL se mu totiž daří (28 zápasů, 1+12).

Tim STÜTZLE (Ú, Mannheim, DEL)
Nadcházející draft do NHL bude jedním z nejsilnějších za poslední dobu. O to je obdivuhodnější, že se v souvislosti se Stützlem mluví o první desítce, ba dokonce i první pětce. Není se ale čemu divit: už v sedmnácti je tahounem Mannheimu v nejvyšší německé soutěži, v 25 zápasech získal úžasných 23 bodů (5+18).

Lukas REICHEL (Ú, Berlín, DEL)
Další z výrazných příslibů pro německý hokej. Reichel řádí za Eisbären, dal už osm branek! Draft do NHL ho přitom čeká teprve v červnu. Jo a není to shoda jmen: Lukas Reichel skutečně patří do rodiny Roberta Reichela, svého strýčka. Jeho bratrancem je Kristian Reichel, otcem pak mostecký rodák Martin Reichel.

Dominik BOKK (Ú, Rögle, ŠVÉ)
O jeho talentu vypovídá třeba to, že Carolina získala Bokka výměnou za obránce Justina Faulka. A Faulk opravdu není a nebyl žádným nazdárkem. Bokk byl do NHL draftován už v prvním kole z 25. místa, letošní ročník ve švédské nejvyšší lize se mu ale úplně nedaří. Za Rögle zatím získal jen čtyři body ve 23 zápasech. Loni měl přitom bilanci půl bodu na utkání.

John Jason PETERKA (Ú, Mnichov, DEL)
Peterkovo jméno už je českým fanouškům dobře známé. Předchozí dva ročníky totiž odehrál v českých mládežnických soutěžích za Salcburk. Loni byl dokonce nejproduktivnějším hráčem v extralize juniorů: ve 48 zápasech získal neuvěřitelných 94 bodů (45+49), přitom patřil mezi nejmladší... Letos už hraje mezi muži: v domácí DEL za Mnichov. A protože si vede dobře (bilance 5+4 z 25 utkání), klidně by na draftu do NHL mohl přijít na řadu už v prvním kole. Záležet bude i na jeho výkonech v Ostravě.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz