Pražské derby hned na úvod play off univerzitní EUHL! Jaké jsou další dvojice?

Základní část Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) je u konce a v následujících týdnech čekají na vysokoškoláky závěrečné souboje v rámci play off. Vítěz nad hlavu pozvedne Sekeráš Trophy, trofej pojmenovanou po bývalém slovenském reprezentantovi a zakladateli ligy.

Plekanec Chance liga

Mezi nejlepších 8 mužstev, které se utkají ve vyřazovacích bojích, se dostaly 4 české týmy, tři slovenské a doplní je jeden polský. Již s předstihem si účast zajistili oba pražské kluby, Engineers Prague a UK Praha, brněnští HC Masaryk University, poslední postupové místo nakonec uzmuli Akademici z Plzně. Premiérová sezóna nyní končí pro další česká mužstva, Cavaliers Brno a University Shields z Olomouce. Pojďme si shrnout dvojice pro nadcházející play off. Připomínáme, že Play Off EUHL se hraje na dvě vítězná utkání.

  • Čísla v závorkách znamenají postavení týmu po základní části.

Diplomats Pressburg (1) vs Akademici Plzeň (8)

Vítěz základní části, tým Diplomats Pressburg z Bratislavy, se ve čtvrtfinálové sérii utká se čtvrtým nejlepším českým týmem po základní části, Akademiky z Plzně. Zatímco Diplomati ovládli základní část a stali se tak mistrem Slovenska, Plzeň se v letošním roce trápí a zatím vůbec nenavázala na loňskou bronzovou medaili. Vzhledem k systému soutěže, se letos jako soupeři střetli pouze jednou a domácí Diplomati brali všechny body za výhru 6:3. Oba týmy se budou spoléhat na svoje první útoky, jejichž síla je obdivuhodná, všech šest hráčů totiž figuruje v top 10 kanadského bodování soutěže. Divák tedy může očekávat gólové hody.  Jelikož mají Diplomaté velkou formu a po právu lepší výchozí pozici pro případné rozhodující utkání, jdou do série jako favorité.

I skvělé brankářské výkony pomohly slovenskému univerzitnímu týmu Diplomats Pressburg k vítězství v základní části EUHL. Jak daleko dojdou v play off?

I skvělé brankářské výkony pomohly slovenskému univerzitnímu týmu Diplomats Pressburg k vítězství v základní části EUHL. Jak daleko dojdou v play off? | Foto: EUHL

UMB Hockey team (2) vs KTH Krynica (7)

Velmi ambiciózní klub z Bánské Bystrice a loňský vicemistr se v letošní sezóně prezentuje vyspělou hrou, stabilní výkonností a může se opřít o široký kádr a špičkové tréninkové zázemí. Naproti tomu polský tým z malebného horského městečka Krynica – Zdrój letos začal naprosto zoufale a první část základní části zakončil na posledním místě, v nadstavbě nicméně posílil,  vyhrál 7 utkání v řadě a dokázal si vydobýt vstupenku na večírek jménem play off. Vzájemné utkání v letošní sezóně skončilo těsným vítězstvím domácí Banské Bystrice, nicméně pokud by Poláci vyřadili zkušené borce z UMB, bylo by to velké překvapení.

UK Praha (3) vs Engineers Prague (6)

Znovu pražské derby!! Již před týdnem se v generálce před play off tyto týmy potkaly před vyprodaným stadionem Hvězdy Praha a nyní si souboj zopakují naostro. Zdá se, že čtyřnásobnému mistrovi UK Praha se začínají některé týmy přibližovat a poprvé nevyhrává základní část soutěže, končí až na třetím místě. Přesto se jedná o velmi zkušený tým, jehož hráči vždy umí správně načasovat formu a ve správnou chvíli zabrat, aby všem potvrdili, že jsou naprostým hegemonem této soutěže. Naproti tomu Engineers, kteří spojují další tři veřejné univerzity v Praze (ČVUT, VŠE a ČZU) mají velkou motivaci svého tradičního rivala konečně porazit a převzít klíč od Prahy.  V letošní sezóně se potkali tito soupeři dvakrát, v prvním utkání vyhrála UK Praha 4:3 po prodloužení,  ve druhém 9:7 po divoké přestřelce v posledním kole základní části. Diváci mohou jistě čekat napínavá utkání v parádní atmosféře, nicméně historie vzájemných zápasů jednoznačně určuje favorita derby.

HC Masaryk University (4) vs Paneuropa Kings (5)

Největším překvapením ročníku 2017/18 jsou jednoznačně brněnští HC Masaryk University, kteří dokázali ve své premiérové sezóně postoupit do play off. Postaví se jim tradiční účastník soutěže z nedaleké Bratislavy, hráči Paneuropy Kings, kteří využívají zázemí nádherného stánku Onreja Nepelu, na kterém Slovan Bratislava hraje zápasy KHL. Jelikož oba vzájemné zápasy v této sezóně opanovali Masaryci a mají  navíc výhodu domácího prostředí v případě rozhodujícího utkání, na kterém mimochodem neprohráli již 6 utkání v řadě, jsou určitě favoritem této série. Kingové nicméně nedají žádnému soupeři svojí kůži lacino, což dokazuje skalp mistra UK Praha z předposledního kola.

Autor textu: Tomáš Hlaváč (Engineers Prague).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz