Pražské derby ovládli Engineers, Cavaliers si vyšlápli na Masarykovu univerzitu

26. září 17:29

hokej.cz

Po otevíracím duelu Univerzitní ligy ledního hokeje, ve kterém Akademici Plzeň přehráli Black Dogs Budwies, byly na programu dvě derby. V tom pražském kralovali Engineers, kteří nasázeli výběru UK Hockey Prague sedm gólů. Cavaliers předvedli obrat v souboji s favorizovanou Masarykovou univerzitou.

HokejkaTV

Vítěz jihomoravského souboje mezi oběma brněnskými týmy nebyl určen po šedesáti minutách základní hrací doby, a tak hned ve třetím utkání Univerzitní ligy ledního hokeje byli fanoušci na tribunách svědky prodloužení a samostatných nájezdů, v nichž se ujal pouze jeden z deseti pokusů.

Ochozy brněnského stadionu byly zaplněny a fanoušci s radostí sledovali městské derby mezi Masarykovou univerzitou a Cavaliers. Přiznivci MUNI se radovali už po necelých devíti minutách hry, kdy využil dvojnásobnou přesilovou hru pět na tři Pavel Tomaník. Tento hráč byl na správném místě také čtrnáct vteřin před koncem první třetiny, kdy z předbrankového prostoru procedil kotouč za záda Marka Huzlíka. Cavaliers se gólově vyjádřili až po třicáté minutě. Vypíchnutí puku na modré čáře ztrestal bleskurychle Ondra Dlouhý, čímž dal svému týmu naději k vyrovnání.

Trefa na 2:2 přišla pět minut před koncem základní hrací doby, kdy rozjásal spoluhráče Matouš Stupka, a protože se do závěrečné sirény nestalo nic podstatného, Univerzitní liga ledního hokeje zažila své první prodloužení a dokonce samostatné nájezdy. Tuto dovednostní disciplínu ovládli Kavalíři, kdy rozhodující trefu zařídil Filip Dvořák.

Inženýři v derby sestřelili UK Hockey sedmi góly

Pražské derby se hrálo na zimním stadionu Hvězda, kde panovala po celých šedesát minut hry fantastická atmosféra, o niž se postaralo osm stovek fanoušků v ochozech. Suverénní výkon předvedli Engineers, kteří sedmi trefami zničili UK Hockey Prague.

Inženýři otevřeli skóre utkání krátce po páté minutě, kdy jako první byl na střelecký účet domácího týmu zapsán Jiří Veber. Hokejisté v bílé variantě dresů si postupem času vytvářeli velmi zajímavý náskok, až z toho plynulo vedení 4:0 po dvaceti minutách hry. Soupeři z UK Hockey Prague vzali brankáři Aleši Příhodovi čisté konto až ve 42. minutě, kdy snižovali na 1:6. Od té doby byli diváci svědky série vyloučení, po níž upravil na konečných 7:1 Jan Raiterman.

Engineers Prague ovládli Prahu a se třemi body jsou momentálně na výsluní tabulky společně s Plzní. V pátek uzavře úvodní kolo souboj BO Ostrava s HC Univerzita Palackého v Olomouci.

Výsledky Univerzitní ligy ledního hokeje

HC Masaryk University – VUT Cavaliers Brno 2:3 po náj. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 
9. Tomaník (Lašák, Sedlák), 20. Tomaník (Bustin, Hasoň) – 33. Dlouhý, 56. Stupka (Malíř), rozhodující nájezd Dvořák.

Engineers Prague – UK Hockey Prague 7:1 (4:0,2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Veber (Sekerka, Ujfaluši), 6. Suda (Janata, Klement), 9. Suda (Janata, Hyršl), 11. Janata (Klement), 29. Fabiánek, 37. Kadlec (Suda, Herna), 51. Raiterman (Vostracký) – 42. Klinger (Rubeš).

Autor: Petr Blakala

Další program Univerzitní ligy ledního hokeje

1. kolo:
27. září, 20:00 BO Ostrava - HC Univerzita Palackého v Olomouci

2. kolo:
30. září, 17:00 HC Univerzita Palackého v Olomouci - UK Hockey Prague 
2. října, 20:00 Akademici Plzeň - BO Ostrava 
2. října, 20:00 HC Masaryk University - Engineers Prague 
5. října, 11:40 Cavaliers Brno - Black Dogs Budweis

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz