Předčasné tipy: Kdo by si mohl podmanit příští ročník Chance ligy?

4. července 15:02

Marek Hedbávný

Pojďme si trochu zaspekulovat. Nebo ne trochu. Hodně. A než pod článek napíšete komentář ve stylu Co za blbce může něco tipovat už teď v létě?, nechte nás, prosím, obhájit.

President Cup 2020

Jasně, je to svým způsobem nesmysl tipovat průběh sezony ještě předtím, než začala příprava na ledě. A ještě předtím, než známe konečnou podobu jednotlivých kádrů.

Ale...

Na podobných článcích je postavená například žurnalistika v zámoří. O NHL stále a stále vycházejí články, které predikují budoucnost. Někdy i dalekou.

Tak si pojďme trochu zablbnout. A neberme to tak vážně.

Nejlepší brankář – Andrej KOŠARIŠŤAN
V sezoně 2018/2019 zářil v Nových Zámcích, loni pak držel Košice. V obou sezonách se dostal v úspěšnosti zákroků nad 93,3 %. Přichází coby hvězda slovenské extraligy. Měl by být tedy základním stavebním kamenem kladenského mužstva.

Hlavní vyzyvatel: Ondřej Kacetl

Foto: Facebook HC Košice

Nejlepší obránce – Alex RAŠNER
Už loni patřil mezi špičku, doplatil pouze na delší zranění. Pokud letos zůstane zdravý, může navázat na Ondřeje Slováčka s Pavlem Pýchou a vyhrát cenu pro nejlepšího obránce soutěže. Je to všestranný bek, který dobře brání a je produktivní.

Hlavní vyzyvatel: Šimon Szathmáry

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Nejlepší útočník – Petr VAMPOLA
Zvláštní tip, že? Vždyť ani nevíme, kde Vampola bude hrát. Ani to, zda vůbec bude pokračovat v kariéře. Pokud se ale rozhodne s některým z prvoligových celků podepsat, je jasné, že na hru týmu bude mít obrovský vliv. Mohl by být oním posledním kamínkem do postupové mozaiky.

Hlavní vyzyvatel: Martin Adamský

Foto: David Vošický, hc-slavia.cz

Nejlepší junior – Karel KLIKORKA
Má za sebou životní ročník, například v Chance lize stihl během 22 zápasů získat skvělých dvanáct bodů (4+8). A to je obránce! Samozřejmě je otázkou, zda už nedostane větší příležitost v Mladé Boleslavi. Pokud ne, mohl by pomoct Litoměřicím či Ústí nad Labem.

Hlavní vyzyvatel: Adam Najman

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Nejlepší trenér – Jiří Režnar
Havířov udržel Alexe Rašnera, Aleše Stezku, Lukáše Bednáře, přivedl Antonína Bořutu nebo Martina Adamského... A podle všeho jsou ve hře i další zvučná jména. AZet by klidně mohl útočit na semifinále. I díky Jiřímu Režnarovi, který má mezi prvoligovými trenéry největší renomé.

Hlavní vyzyvatel: David Bruk

Jiří Režnar.

Jiří Režnar. | Foto: Martin Antalec, hc-havirov.cz

All-Star tým
Andrej Košarišťan – Alex Rašner, Šimon Szathmáry – Jan Kloz, Petr Vampola, Martin Adamský. To nevypadá špatně, ne?

Foto: Vít Káňa, hc-havirov.cz

Vítěz Chance ligy – Kladno
Dost bude záležet na dvou jménech: Jaromír Jágr, Petr Vampola. Pokud oba budou za Rytíře hrát, může být Kladno oproti ostatním odskočené. V týmu jsou také už zmíněný brankář Košarišťan, produktivní centr Marek Račuk či střelec Vítězslav Bílek.

Hlavní vyzyvatel: Vsetín

Foto: Antonín Vydra

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz