Předseda Litoměřic: Má Kangas stále důvěru? A jak je to s Pavlasem?

Foto: hclitomerice.cz

Litoměřice odstartovaly sezonu parádně – na druhé místo ztrácejí jediný bod. „Jsem spokojený nejen s postavením v tabulce, ale i s předvedenou hrou. Máme teď radost z hokeje," těší předsedu klubu Daniela Sadila.

HokejkaSHOPvanoce

V čem vidíte hlavní sílu týmu?
Na začátku sezony jsme měli dva, tři zápasy, kdy si noví, mladší hráči chvilkami představovali, že to půjde samo. Měli jsme proto několik schůzek a pohovorů. Zdůraznili jsme, že náš loňský úspěch se stavěl na tom, že jsme hráli nejen dobře dopředu, ale hlavně, že hráči padali do střel a sráželi se. Vždy ten zápas ubojovali. To nám na začátku této sezony chybělo. Teď ale musím říct, že se nám to v posledních zápasech zase vrátilo. V tom tedy vidím sílu: že je to boj jeden za druhého.

Na čem je naopak potřeba zapracovat?
Momentálně máme problém v brance, protože jednička Tomáš Král i dvojka Honza Škorpík jsou zranění. A náš další gólman Adam Beran byl na začátku sezony nemocný, dlouho netrénoval, takže záběr na něj byl veliký. Hlavní tedy je, aby se nám uzdravili gólmani. A vzhledem k tomu, že u nás máme program Dukla, který je pro hráče velice náročný, tak si přejeme, aby se nám kluci z těch reprezentačních akcí vraceli bez zranění. To je důležité pro další vývoj sezony.

Na příští turnaj dvacítky máte v nominaci hned pět hráčů.
Když jsme spolu se svazem dávali program dohromady, bylo to hlavně z důvodu, abychom vychovávali hokejisty pro seniorský hokej. Abychom klukům dali kvalitní přípravu a mohli se zlepšovat. Za sebe, jako předseda klubu, můžu říct, že to naprosto naplňuje moje představy. Hráči ten prostor opravdu dostávají. Pokud na sobě pracují a využívají programu, tak se zlepšují.

Myslím, že ten program je vynikající. Samozřejmě jsou názory, že to úplně nefunguje, ale já vám můžu říct, že to skutečně funguje. Hráči prostor opravdu dostávají. V některých jiných týmech to tak není – a někteří kluci by bohužel skončili v zapomnění, protože by prostor nedostali a hokej se jim znechutil. Pár hráčů už nás každopádně opustilo. Protože, jak napovídá už samotný název Dukla, je tu striktně daný program. Kluci mají večerku, nesmí konzumovat žádný alkohol... Jsou to potenciální hokejisté pro reprezentaci, takže se k nim podle toho chováme. Většina hráčů to pochopila. Pracují na sobě. A určitě o nich uslyšíme.

Hodně se daří Davidu Vitouchovi, který je dokonce z ročníku 2001.
Za dobu, co jsem tady, naším klubem prošla už spousta mladých hráčů. Myslím, že si tedy o nich dokážu udělat názor, kdo je pracovitý víc, kdo méně... A David je klasický případ kluka, který ví, co chce. Je to hráč, který se sem přišel zlepšovat, přišel sem pracovat. I proto se ptáte zrovna na něj a začíná se o něm mluvit. Je důležité, aby v tom pokračoval. Aby se mu nestalo, že si o sobě teď přečte pár článků, párkrát ho někdo poplácá po zádech, a pak na sobě přestane makat. Takových hráčů už jsme tady taky měli hodně.

Během MSJ ale možná nastane problém, protože někteří hráči můžou odejít. Máte připravený případný scénář, aby kvalita týmu neutrpěla?
Po té loňské sezoně s tím musíme počítat: hráči jdou totiž nahoru a jejich mateřské kluby o ně můžou mít zájem. My jim nebudeme bránit. Někdy od ledna už budeme chtít budovat tým, který bude pohromadě v příští sezoně. Po mistrovství světa bychom některé hráče, o které bude zájem, uvolnili. Samozřejmě neradi, protože stále platí, že máme cíl play off. Pokud by se tak ale stalo, nahradili bychom je mladšími kluky z osmnáctky, devatenáctky. Tak, abychom naplnili kvótu, kterou chceme plnit.

Soutěž se teď bude lámat a konkurence v boji o osmičku je velká. Vnímáte to tak?
To můžu jenom potvrdit. Za těch iks let, co první ligu hrajeme, jde soutěž nahoru. Je to i díky mladým hráčům, protože jsou rvaví, jdou si za svým. A je jim jedno, proti komu vlastně hrají, protože nemají ostych. Že by někoho podcenili, nebo se naopak báli, to u nich není.

Tým táhne Daniel Voženílek, který dokonce vede ligové bodování. V poslední době udělal opravdu velký progres.
Těžko se mi ho vyzdvihuje, protože Dana Voženílka jsem si ve své podstatě – v uvozovkách – objevil. Objevili jsme si ho tady v Litoměřicích a od začátku jsme věřili, že pro nás má obrovskou perspektivu. Pokud sezonu dohraje v takovýchto číslech, tak o něj určitě bude velký zájem. Navíc je to hráč, ke kterému máme v Litoměřicích vztah, protože je to výborný člověk i charakterově. V současné době na Dana můžu říct jen a jen superlativa.

Asi je to i o dobré práci trenérů, když hráči dokážou naplnit svůj potenciál.
Jo, jo. To je další věc, kterou bych zmínil. Počínaje i panem Přerostem, který dělá sportovního manažera a je v neustálém kontaktu s hráči. David Bruk s Danielem Tvrzníkem vytvořili silnou dvojici. Máme tu nejen spoustu mladých hráčů, ale i starší hokejisty, kteří za sebou mají velké kariéry. Tohle skloubit, myslím, není úplně jednoduché. Sám za sebe ale můžu říct, že to naprosto funguje. Trenéři udělali velkou práci, že se tady vytvořila dobrá parta. To je naše největší plus.

V posledních zápasech ale chyběl kapitán Aleš Pavlas. Je to na delší dobu, nebo se jeho návrat blíží?
Je nemocný, děláme všechno pro jeho uzdravení. V současné době vám ale neřeknu, jestli to bude v půlce prosince, nebo na konci ledna... Doufám, že se v našem dresu ještě objeví a bude stále předvádět svoje kvalitní výkony.

Na fórech fanoušků u mnoha různých klubů často čtu, jak by chtěli Markuse Korkiakoskiho ve svém týmu. Jak těžké je ho udržet?
Markuse jsme si taky našli, objevili. Myslím, že je v Litoměřicích spokojený. Aspoň se tak tváří a tak nám to prezentuje. Smlouvu u nás má. Zatím jsme s ním nehovořili o tom, že by měl nějaké zaječí úmysly.

Pár hráčů jsme tady vychválili, ale Kristian Kangas se trošku hledá. Budete jeho situaci řešit, nebo má pořád důvěru?
Kristian samozřejmě přišel s nějakými čísly, a jak jste řekl, tak ta čísla momentálně nenaplňuje. Zrovna ve středu jsem tuhle otázku dával trenérům. Vím, že trenéři stále trpělivost mají. Věří, že nějaký zlom přijde. Jestli to bude otázka jednoho zápasu, jednoho okamžiku, to vám momentálně říct nemůžu. Ale momentálně opravdu nenaplňuje, co jsme od něj čekali.

Foto: Kateřina Kundertová, hclitomerice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz