PŘEHLED: Prospal, Rolinek a další. Které hvězdy letos zářily ve druhé lize?

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

7. dubna 9:07

Ondřej Mach

Třetí nejvyšší soutěž takový ročník nepamatuje. Ve druhé lize se letos představila řada známých českých hokejových osobností: na led se po téměř sedmi letech vrátil Václav Prospal, v dresu Vrchlabí strávil necelé dva měsíce Tomáš Rolinek. A co další?

partneři českého hokeje

Václav Prospal (Ú, 45 let, HC David servis České Budějovice)
O této možnosti se dlouho spekulovalo, Prospal s mužstvem pravidelně trénoval. A v době reprezentační přestávky uskutečnil velký comeback. Servismanům pomohl v pěti zápasech, vstřelil dvě branky a přidal sedm asistencí. Dvojnásobný mistr světa zkrátka ukázal, že na to pořád má.

Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz

Tomáš Rolinek (Ú, 40 let, HC Stadion Vrchlabí)
Ačkoliv Rolinkova anabáze v Podkrkonoší neměla dlouhé trvání, tak za sebou kapitán zlatého českého týmu z roku 2010 zanechal výraznou stopu. Rolinek posílil už tak našlapaný tým a v dresu Stadionu se mu velmi dařilo. V lednu se vrátil do svých Pardubic a mateřskému celku pomohl se záchranou nejvyšší soutěže.

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

Zdeněk Kutlák (O, 40 let, HC David servis Č. Budějovice/HC Příbram)
Bývalý kapitán Motoru nakoukl i do NHL, dlouhá léta hrál ve Švýcarsku nebo Rakousku. Ve druhé lize nejprve nastoupil dvakrát za českobudějovický David servis, načež přidal třináct střetnutí u nováčka v Příbrami.

Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz

Jaroslav Bednář (Ú, 43 let, HC Stadion Vrchlabí)
Bednář byl v posledních dvou letech článkem silné vrchlabské sestavy. A letošní ročník se mu vydařil náramně: třiačtyřicetiletý rodák z Prahy byl s 68 body (24+44) nejproduktivnějším hráčem severní skupiny. Přidá ještě další sezonu?

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

Tomáš Plíhal (Ú, 37 let, HC Kobra Praha/HC Vlci Jablonec nad Nisou)
Další hokejista, který se objevil i mezi mantinely NHL a dlouhou dobu působil v zahraničí. Plíhal loni patřil k oporám Jablonce, v létě se ale společně s několika parťáky rozhodl vyslyšet volání pražské Kobry. V listopadu se ale na sever vrátil a vydržel tam až do ledna. Následně zamířil do německého Landshutu.

Foto: Anna Boháčová, hckobra.cz

Jan Hlaváč (Ú, 43 let, HC Stadion Vrchlabí)
Třetí známá osobnost v kádru Vrchlabí. Hlaváč v uplynulé sezoně přidal tři utkání za pražskou Slavii, ve zbytku ročníku ale řádil v dresu Stadionu. A to pořádně. Ve třiceti utkáních zaznamenal 23 branek a 32 asistencí.

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

Petr Čáslava (O, 40 let, HC Rodos Dvůr Králové)
Dlouholetý reprezentant si bohatou kariéru prodloužil sedmnácti zápasy za Dvůr Králové, naposledy za Rodos naskočil v lednu. V dalších měsících bojoval jako pardubický asistent trenéra o udržení v extralize. Povedlo se a ve své funkci zůstane i příští rok.

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

Petr Sýkora (Ú, 41 let, HC Stadion Vrchlabí)
Ikona pardubického hokeje stejně jako další veteráni zkusila štaci ve Vrchlabí a v Podkrkonoší rozdávala hokejovou radost. Sýkora se s 38 brankami stal nejlepším střelcem skupiny Sever, vysoko byl i v celkové produktivitě. Šanci na postup do první ligy Stadionu ale vzal koronavirus.

Foto: Facebook HC Vrchlabí

Ivan Huml (Ú, 38 let, HC Řisuty)
Zkušený hokejista sice ve třetí nejvyšší soutěži odehrál jen pět utkání, přesto by ale jeho krátká epizoda v Řisutech neměla zapadnout. Huml rozšířil už tak velmi bohaté druholigové řady známých osobností, bohužel skončil z pracovních důvodů. Od února působí v Chomutově jako sportovní manažer.

Foto: Facebook HC Řisuty

Vladimír Sičák (O, 39 let, HC David servis Č. Budějovice)
Sičák se po odchodu z Karlových Varů rozehrával v sestavě Servismanů, o jeho služby měli údajně zájem v Chomutově, Vsetíně nebo Kadani. Extraligový šampion z ročníku 2011/12 ale toužil po návratu do Motoru. Za David servis nastoupil do 35 duelů a zapsal 25 bodů (9+16).

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Milan Procházka (Ú, 42 let, Hockey Club Moravské Budějovice 2019)
Když v nově vzniklé moravskobudějovické organizaci vybírali kapitána, tak padla volba na Milana Procházku. Aby ne, vždyť dvaačtyřicetiletý veterán má v nohách téměř šest set startů v české nejvyšší soutěži, kromě toho krátce reprezentoval. U Žihadel působil jako mentor pro mladší hráče.

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz