Překvapení v NHL! Chlapík opouští Ottawu

Foto: nhl.com

25. února 19:50

Ondřej Mach

Ottawa Senators umístili českého útočníka Filipa Chlapíka na listinu volných hráčů a pokud si ho do zítra nestáhne jiný klub, tak s ním rozvážou kontrakt.

Fanshop národního týmu

Jedná se o poměrně překvapivý krok. Třiadvacetiletý forvard letos v NHL nastoupil do jediného duelu, dva zápasy pak odehrál na farmě v AHL. 

Senators si Chlapíka vybrali ve druhém kole draftu v roce 2015. V nejslavnější hokejové lize do této chvíle zapsal 57 startů, vstřelil pět branek a přidal šest asistencí. 

Podle novináře Bruce Garriocha došlo k ukončení kontraktu po vzájemné dohodě. Organizace zatím bližší podrobnosti nesdělila.

Chlapík probíhající ročník začal v Tipsport extralize, kde krátce oblékl dres pražské Sparty. Během tří zápasů se jednou zapsal mezi střelce. 

S restartem zámořských soutěží se vrátil za Atlantik, stále místo v sestavě Ottawy si ale nevybojoval. Loni v říjnu s klubem podepsal roční kontrakt, po sezoně se měl stát chráněným volným hráčem. 

Kanadská organizace je plná mladých talentů, možná z toho důvodu se Senators rozhodli Chlapíka pustit o dům dál. Kanadští novináři už na Twitteru spekulují o tom, že dojde k jeho návratu do Sparty.

Do České republiky se ale mladý útočník vrátit nemůže, protože přestupová uzávěrka skončila 31. ledna. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz