Překvapení v Nové Pace. Díky spolupráci s Vrchlabím má nového kouče

Foto: Facebook BK Nová Paka

V Nové Pace je i během tohoto období pořádně živo. Bruslaři nedávno oznámili navázání spolupráce s prvoligovým Vrchlabím. Ta nyní dostává reálné obrysy: novým hlavním trenérem se stal Petr Hlaváč, který loni působil právě na lavičce Stadionu.

partneři českého hokeje

Je to překvapivá volba. Obecně se předpokládalo, že u trenérského kormidla Nové Paky bude i nadále pokračovat Aleš Půlpán starší. Trenér, který místní klub dovedl do druhé ligy a loni s ním úspěšně čelil jejím nástrahám.

Bruslaři měli skvělý začátek ročníku, pak ale jejich výkony postupně uvadaly. Výsledných 36 bodů nakonec v tabulce soutěže stačilo k obsazení osmé příčky. Play off tedy Novopackým uniklo. Přesto mohli být na východě Čech spokojení. Jejich tým se prezentoval solidními výkony, které zejména v domácím prostředí diváky většinou bavily. 

Jenže klubové vedení si nejspíš řeklo staré známé: Změna je život. A tak v Nové Pace odpálily dvě třaskavé nálože. Na druhou ligu stoprocentně.

„Aleši Půlpánovi jsme nesmírně vděční za poslední dvě sezony, kdy byl hlavním strůjcem všech úspěchů."

Tou první je obecné navázání spolupráce s už zmíněným Vrchlabím. Prioritně na bázi hráčské výpomoci. Dá se proto očekávat, že se v kádru Bruslařů objeví borci, kteří se neprosadí do prvoligové mozaiky Stadionu.

Výbuch druhé nálože přinesl změnu na trenérském postu. Hlavním lodivodem Nové Paky se totiž stal Petr Hlaváč. Pětačtyřicetiletý odborník, který naprostou většinu své dosavadní hráčské i trenérské kariéry spojil právě s Vrchlabím.

Loni tam figuroval coby asistent Václava Baďoučka. Předešlé roky pak sám působil jako hlavní trenér.

„Aleš Půlpán zůstává v našem klubu jako šéftrenér mládeže."

Teď se na tuto pozici vrací v Nové Pace. A nečeká ho nic jednoduchého. Důvod? Kádr Bruslařů opustil produktivní útočník Aleš Půlpán, který se vydal do Trutnova. Stejný tým zlanařil rovněž brankáře Michala Mahdala.

Petr Hlaváč bude v Nové Pace zastávat kromě role trenéra také roli sportovního manažera. 

„Aleši Půlpánovi jsme nesmírně vděční za poslední dvě sezony, kdy byl hlavním strůjcem všech úspěchů. Zároveň zůstává v našem klubu jako šéftrenér mládeže. Aleši, děkujeme!" vzkazují Bruslaři.

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz