Premiérový ročník Evropské univerzitní ligy ovládla Praha, studenti UK převzali Sekeráš Trophy

5. června 2014, 11:47

Adam Bagar

Když v úvodu listopadu vypukl unikátní projekt Evropské univerzitní hokejové ligy, možná i samotní organizátoři byli mírně v rozpacích, zda si najde své místo na hokejové mapě. První ročník soutěže ale musel jakékoliv pochybnosti bleskově vyvrátit. Mezi prozatimní šesticí účastníků se objevily i dva české univerzitní výběry. A vedly si výborně! Zlínská Univerzita Tomáše Bati se po rozpačitém startu dostala až na třetí příčku a pražská Univerzita Karlova dokonce historicky premiérový ročník soutěže ovládla naprosto suverénním způsobem, když v celé sezoně nenašla přemožitele.

Jágr Chance liga

Svěřenci trenéra Radka Hlavatého od úvodních zápasů jasně ukazovali, že se s nimi v boji o cennou Sekeráš Trophy musí počítat. Univerzita Karlova sehrála v základní skupině deset duelů, v nichž nepoznala hořkost porážky a do vyřazovacích bojů šla s velkým náskokem z první příčky. Svou výbornou formu pak potvrdila i v play off. Nejprve zdolala ve dvou zápasech Trenčín a ve finále zvládla i náročné bitvy s Bratislavou.

Hokejisté Paneuropa Kings ale kladli velký odpor. Úvodní duel, který se hrál ve slovenské metropoli, musely rozseknout až samostatné nájezdy. V nich se stal jediným úspěšným střelcem kapitán pražského týmu Petr Hučko. Pražané měli navrch a mečbol mohli potvrdit už na domácím stadionu Hvězda. V brankové přestřelce byli znovu úspěšnější studenti českého celku, který tak mohl začít slavit historický úspěch.

"Pro kluky to byl velký zážitek a perfektní doplněk ke studiu. Bylo by skutečně skvělé, kdyby soutěž nadále pokračovala. Vytvořili jsme skvělou partu, ať už se bavíme o hráčích nebo o realizačním týmu. Chtěl bych všem poděkovat, protože každý z nich odvedl skvělou práci. Doufám, že do budoucna zůstaneme takto pohromadě," řekl bezprostředně po atraktivní finálové sérii spokojený trenér Radek Hlavatý.

Nechybělo mnoho a finále mohlo být dokonce ryze české. Zlínská Univerzita Tomáše Bati sice v nově vytvořené soutěži zaznamenala poněkud slabší začátek, ale postupem času se dostala na vítěznou vlnu a do play off šla ze třetího místa. V semifinále ale nestačila právě na pozdějšího finálového soka Karlovy Univerzity. O jeho postupu rozhodlo až třetí klání a gól v čase 59:36. I tak ale Zlín bral pomyslný bronz.

Už před premiérovým duelem, který se uskutečnil právě na zlínském Zimním stadionu Luďka Čajky, měli zakladatelé do budoucna smělé plány rozšířít soutěž i do dalších koutů našeho kontinentu. Zatímco v uplynulém ročníku Evropské univerzitní ligy působily pouze týmy z České republiky a Slovenska, v dalších letech se dají předpokládat i podstatně zajímavajší tripy. Liga by se mohla hrát kupříkladu i ve Velké Británii.

Zájem ostatních univerzit je skutečně obrovský, o čemž ostatně svědčí i slova jednoho ze zakladatelů zajímavého projektu Jaroslava Straky. "Premiérový ročník proběhl nad moje očekávání. Myslím si, že jsme udělali kus dobré práce, která nás dál posouvá dopředu. Můžeme to vidět i na reakcích rodičů, hráčů, fanoušků a dalších univerzit, které se hlásí do nové sezony. Momentálně je jich už okolo 24," prozradil Straka.

Play off Evropské univerzitní hokejové ligy:

Semifinále:

Univerzita Karlova (Praha) - City University of Seattle (Trenčín) 2:0 (8:1, 7:1)
Paneuropa Kings (Bratislava) - Univerzita Tomáše Bati (Zlín) 2:1 (3:4, 6:3, 5:4)

Finále:

Univerzita Karlova (Praha) - Paneuropa Kings (Bratislava) 2:0 (3:2 sn., 6:4)

All Stars Evropské univerzitní hokejové ligy:

Vojtěch Vokatý (Univerzita Karlova Praha) - Richard Vojsovič (Paneuropa Kings Bratislava), Filip Okuliar (City University of Seattle Trenčín) - Radek Holík (Univerzita Tomáše Bati Zlín), Marek Marušiak (Paneuropa Kings Bratislava), Dominik Novák (Univerzita Karlova Praha).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz