Přestřelka? Rutta: Trenéři byli asi vyřízení. Mluví o poučení i comebacku MS

Jan Rutta | Foto: Jakub Knap

Čtvrtý zápas, třetí výhra. Češi stejně jako proti Norsku nezačali ideálně a s outsiderem prohrávali. Obrat ale nastartoval gól Jana Rutty, který se trefil poprvé na letošním šampionátu.

„Jestli jsme se nepoučili s Norskem, tak já už nevím. Musíme se tomu vyvarovat. Takové obraty nemusí vždy vyjít,“ uvědomuje si Rutta.

„Měli jsme špatný začátek – nebylo to ideální. Musím kvitovat sílu mužstva, kdy jsme se dokázali vrátit,“ hlásí 33letý bek, který i popisoval nedostatky na české straně. 

„Nešly nám nohy a nedávali jsme si dobře puky. Super, že jsme se nepoložili, fanoušci nás hnali.“ 

Právě Rutta prolomil české trápení v první třetině. Sedm vteřin před koncem první části procpal kotouč svým nahozením až za záda Dichowa.

„Jestli jsme se nepoučili s Norskem, tak já už nevím. Musíme se tomu vyvarovat. Takové obraty nemusí vždy vyjít."

Z utkání se nakonec stala přestřelka, ve třetí třetině padlo šest branek. „Naštěstí jsme tam měli polštář, akorát trenéři z toho asi byli trošku vyřízení. To bychom si měli pohlídat,“ ví Rutta po výhře 7:4.

Své může hrát někdy i to, že kromě Červenky hrají všichni čeští hráči domácí MS poprvé v kariéře. „Je to něco nového pro řadu z nás, ale je super, že se s tím můžeme naučit hrát. Je to úžasný,“ chválí atmosféru.

„Pecka a splněný sen, který jsem ani neměl,“ rozplývá se.  

První čtyři zápasy? Devět bodů a prozatímní první místo ve skupině A. Teď příjde na řadu Rakousko. Ano, ten tým, který v úterý šokoval Kanadu a vybojoval bod za stavu 1:6…

„Zápas jsem neviděl, ale kluci o tom mluvili a koukli jsme na 15 sekund prodloužení,“ usmívá se. 

„Nejsou to vůbec jednoduché zápasy. Pamatuju si, že když jsem byl malý, tak Japonsku se dávalo 11:0, ale takhle to už není. Když do toho tým nenastoupí naplno, tak takové věci se mohou stát. My jsme si také zahrávali,“ zakončuje obránce San Jose. 

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz