Přestup? Šok, přiznává Mallet. Ve Zlíně se těší na větší roli

Foto: Libor Kožík, hokej.zlin.cz

1. prosince 2021, 9:46

Patrik Hlaváč

Po dvou výhrách si Zlín pro změnu připisuje druhou prohru v řadě. Tentokrát se hráčům z Baťova města nepodařilo vyzrát na dobře připravené indiány. Ti si nakonec odváží výhru s nejtěsnějším možným rozdílem po výsledku 1:2. Blízko k vyrovnání měla ale nejnovější posila Beranů Alexandre Mallet.

Týden hokeje 2022

„Při přesilové hře pět na tři jsem měl šanci na vstřelení branky. Všiml jsem si, že se přede mnou objevila prázdná brána, nicméně jsem si ještě chtěl trochu upravit svou pozici na zakončení. Když se ke mně kotouč dostal, brankář už měl bohužel bránu z mojí strany pokrytou,“ líčil po konci utkání velkou šanci v závěru třetí třetiny zlínský útočník.

U Beranů se i díky příchodu Kanaďana vystřídalo v této sezoně už 38 hráčů. Mallet je čtvrtým zahraničním hráčem, který přišel do tohoto moravského týmu.

Přestup byl podle jeho slov sjednaný velice rychle a hlavně nečekaný: „O mém přestupu jsem se dozvěděl až v pondělí před večeří. Celý přestup byl pro mě velkým šokem, protože jsme se s klubem nikdy o odchodu nebavili.“

Po zápase si však své nové angažmá i přes poměrně rychlý přesun pochvaloval: „Můj den byl hodně hektický. Vstával jsem brzo, jel jsem z Brna do Zlína, kde jsem měl rovnou schůzku s klubem. Poté jsem jel na hotel se vyspat, abych byl připravený na zápas. Na kluzišti jsem se ale cítil opravdu dobře, snažím se zvyknout na trochu jiný povrch, nicméně se na působení ve Zlíně určitě těším.“

„Přestup byl pro mě velký šok, protože jsme se s klubem nikdy o odchodu nebavili.“

„Věřím, že ve Zlíně budu dostávat více času na ledě. Vím, že moje role ve zlínském mančaftu je větší než v Kometě, čehož se budu snažit určitě využít,“ popisuje svá očekávání na následující zápasy se svým novým týmem.

Foto: Libor Kožík, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz