Přesun mezi rivaly! Brankář Peters jde z Liberce do Mladé Boleslavi

Foto: bkboleslav.cz

Vánoce jsou svátky klidu, pro Justina Peterse to ale úplně neplatí. Kanadský brankář totiž bleskově mění kluby, Liberec ho uvolnil rivalům do Mladé Boleslavi. Bronzový medailista z olympiády 2018 bude u Bruslařů působit do konce sezony, kluby o transakci informovaly záhy po skončení dnešní vzájemné bitvy.

Chance liga na Hokejka TV

Na trase mezi oběma kluby v minulosti putovala řada zajímavých hráčů včetně současného sportovního ředitele Bruslařů Radima Vrbaty, přesto je stěhování Peterse zajímavé. Kanadský gólman přišel v létě do Liberce jako náhrada za Romana Willa, jenž zamířil do švédského Rögle, a v úvodu sezony byl brankářskou jedničkou Bílých Tygrů.

Severočeši ovšem zpočátku hledali optimální pohodu, v některých utkáních hodně inkasovali, vedení klubu tudíž mezi třemi tyčemi zvolilo jinou variantu. Ze Švýcarska dorazil Dominik Hrachovina a Justin Peters začal plnit roli dvojky, přičemž další maskovaný muž Marek Schwarz se přesunul na farmu do Benátek nad Jizerou.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Nyní se Peters rozloučil, jeho třetí extraligovou štací v kariéře bude Mladá Boleslav. „Justin byl v Liberci spokojený a stoprocentně si plnil povinnosti. Když se ale naskytla možnost jít do klubu, kde by si měl častěji zachytat, rozhodl se nabídku přijmout. Každý hokejista chce samozřejmě hrát," vysvětlil Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Management, která hráče zastupuje.

Ve městě aut je letos gólmanem číslo jedna Slovinec Gašper Krošelj, klub původně spoléhal také na odchovance Jana Růžičku – ten je ovšem znovu na marodce. V průběhu soutěže proto Bruslaři přivedli z Finska mladého Radka Haase, nyní zkvalitnili brankářskou pozici příchodem dalšího cizince.

„Justin Peters je zkušený gólman, má zkušenosti z NHL, AHL a evropských lig, dostal se i do kanadského národního týmu. Při pokračujícím dlouhodobém zranění Honzy Růžičky nám záleží na stabilizaci brankářského postu,“ uvedl pro web Bruslařů sportovní ředitel Radim Vrbata. „Justin by měl do konce sezony vytvořit dvojici s Gašperem Krošeljem. Radek Haas zůstává v týmu, budeme se mu snažit zajistit zápasové vytížení v první lize," doplnil

Třiatřicetiletý rodák z městečka Blyth v kanadské provincii Ontario absolvoval v letošní Tipsport extralize 12 utkání s úspěšností zásahů 88.2 procent a průměrem 3.50 obdržených branek za zápas. Do Česka přišel Peters loni na podzim, posílil Chomutov a v kleci Pirátů předváděl stabilní výkony.

Účastník olympiády 2018 a mistrovství světa 2014 v minulosti chytal NHL za Carolinu, Washington a Arizonu. Před příchodem do TELH působil v lotyšském Dinamu Riga a německém Kolíně nad Rýnem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz