PREVIEW: Hodonín vs. Valašské Meziříčí. Vyrovnanější to ani být nemůže!

Foto: hcvm.cz

7. března 16:47

Michal Hladký

Play off druhé ligy startuje! Ve východní skupině se proti sobě střetnou celky Hodonína a Valašského Meziříčí. Postavení v tabulce slibuje vyrovnanou bitvu, bude tomu tak?

partneři českého hokeje

Silný tým, nicméně bez jedné z nejvýraznějších opor 

Drtiči si čtvrté místo ve své skupině zajistili v posledním zápase, kdy v přímém souboji o tuto příčku porazili právě Valašské Meziříčí 5:1. A kdo měl na brankách největší podíl? Všichni hráči. Tohle tak nějak zdobilo jihomoravský celek po celou základní část, neboť hned osm hokejistů Hodonína získalo více jak 20 kanadských bodů. 

Kdo tedy bude tím, který potenciálně zajistí Hodonínu postup do semifinále? Nad tím není třeba dlouhou přemýšlet. Tomáš Komínek je druhým nejlepším střelcem soutěže, v teto sezoně skóroval už dvaadvacetkrát. Otazníkem zůstává, jakou bude mít formu, za poslední měsíc se totiž trefil jenom jednou. 

Největší ztráta? Rozhodně to, že do play off nenastoupí Dominik Matula, jeden z nejkvalitnějších hráčů Drtičů. Ten si v prosinci poranil oko, a tak pro něj sezona předčasně skončila. Obrovská škoda pro Hodonín, jelikož Matula stihl ve 24 zápasech nastřádat fantastických 37 kanadských bodů (16+21). 

Foto: shkhodonin.cz

Zapomenout nemůžeme ani na ostatní kvalitní hráče hodonínského výběru. Mezi ně patří velezkušený Stanislav Balán, jenž se na jih Moravy přesunul z Karlových Varů. V defenzívě dominujeMartin Miklík, jeden z nejproduktivnějších obránců soutěže.

Pokud jde o brankoviště, tak v něm je otázka dávno vyřešená. Jedničkou bude Andreas Kubáň, jenž odchytal třicet zápasů a disponuje průměrem 3,23 obdržených branek na utkání.

ESO HODONÍNA – Tomáš Komínek
Kdo jiný? Komínek se přesunul do Hodonína z Polska a hned ukázal, že mu zahraniční angažmá prospělo. Letos je naprosto nekompromisní, postrach brankářů a obrany soupeře. I kdyby mu to tam nepadalo, tak není nejmenší pochyb o tom, že udělá vše pro výhru týmu. 

TAJNÁ ZBRAŇ – Fanoušci 
Hokej diváci v Hodoníně milují. Průměrná návštěva činí na Zimním stadionu Václava Nedomanského 927 diváků. Ve Valašském Meziříčí chodí na hokej o 600 lidí méně, a i když se hraje playoff, tak se jednoduše Bobři v této statistice svému sokovi nevyrovnají. 

Foto: Luboš Vácha, shkhodonin.cz

Bobrům sedí venkovní prostředí, bude jim to však stačit?

Valašské Meziříčí hraje v roli hostujícího celku skvěle. Pokud by se tabulka skládala jen z venkovních zápasů, tak jsou Bobří druzí. Jenže to stejné nedokážou napodobit na svém zimáku, a tak se krčí až na páté pozici v tabulce.

Bobři se můžou spolehnout na silnou dvojici útočníků, kterou tvoří tato jména: Rostislav Vaněk, a Petr Seidler. Dohromady nastřádali už 120 kanadských bodů! A vypadá to, že si formu naplánovali nejlépe jak mohli. Například Petr Seidler se trefil v pěti zápasech po sobě, Bobrům se tedy bude náramně hodit, pokud tato šňůra bude pokračovat.

Foto: hcvm.cz

Mladá, ale disciplinovaná obrana. Takhle by se nějak daly popsat defenzivní řady Bobrů, ve kterých byste hledali hráče narozeného před rokem 1990 marně. Valašské Meziříčí obdrželo v základní části jen 424 trestných minut, což je nejméně v celé skupině Východ! 

Valaši disponují velmi dobrou brankářskou dvojicí. Jiří Slovák se pyšní průměrem 3,09 obdržených branek a zápas, David Sachr pak 2,48. Startovat určitě bude zkušený Slovák, ale pokud půjde do brány někdy v průběhu série Sachr, tak určitě nezklame.

ESO VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ – Petr Seidler
Jak už bylo výše zmíněno, tak Seidler momentálně předvádí fantastický hokej a jeho forma je jednoduše skvělá. Přenese si ji do předkola play off proti Hodonínu? 

TAJNÁ ZBRAŇ – Brankáři
Slovák se Sachrem jsou skvělí brankáři. Během série se na ně budou moct jejich spoluhráči spolehnout – a pokud jim vypomůže obrana, tak se bude proti Bobrům jen velmi těžko skórovat. 

Vzájemné zápasy: 
4.3.2020 Hodonín – Valašské Meziříčí 5:1
29.1.2020 Valašské Meziříčí – Hodonín 4:2
21.12.19 Hodonín – Valašské Meziříčí 2:4
16.11.19 Valašské Meziříčí – Hodonín 1:2 sn
11.10.19 Hodonín – Valašské Meziříčí 2:5

Program předkola play off:
7. 3. od 17:00 Hodonín – Valašské Meziříčí
9. 3. od 18:00 Valašské Meziříčí – Hodonín
11. 3. od 17:00 Hodonín – Valašské Meziříčí

Tip hokej.cz: 3:2 pro Hodonín 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz