PREVIEW: Korejské peníze a soběstačný tým. Vrátí se Třebíč do play off?

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Horácká Slavia udržela korejského sponzora KHNP, nově bude dokonce jeho logo dominovat dresům, a sestavila soběstačný tým. Tím se dost mění situace.

HokejkaTV

Třebíč sice nikdy nebyla oficiálně farmou Komety, spolupráce ale byla hodně úzká. To se teď mění. 

Co se ale nemění, to je sázka na mladé hráče: byť tentokrát od více extraligových klubů. Horácká Slavia nemá na soupisce ani jednoho třicátníka, do pozice lídrů se tak musejí vypracovat mladí hráči v čele s Denisem Kusým nebo Tomášem Havránkem.

Tip Hokej.cz na umístění po základní části: 10. místo

Osobnost týmu – Lukáš Nedvídek

Loni během přípravy a během prvních kol se zdálo, že to bude přestupový propadák. Jenže z Nedvídka se nakonec vyklubal nový klubový rekordman! Žádný jiný třebíčský hráč v bohaté prvoligové historii nezískal za jednu základní část tolik bodů jako on (24+26).

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři (9/15): Poměrně velký otazník. Pavel Jekel ani Dominik Svoboda v loňské sezoně nebyli jedničkou, většinu zápasů odchytali Lukáš Dostál s Karlem Vejmelkou. Svoboda měl nicméně na konci základní části výbornou formu. Vymaní se nadobro z pověsti náhradníka? Jekel už v minulosti třebíčskou jedničkou byl – a hodně kvalitní. Po přesunu do Vsetína však jeho výkonnost a sebedůvěra o třídu klesla. Každopádně tahle dvojice určitě potenciál má, teď jde o to, zda ho naplní...

Obránci (9/15): Lukáš Forman je elitním bekem. Fantastický směrem dozadu a poslední dvě sezony i vynikající směrem dopředu. Zároveň by mohl pomoci Třebíči k několika bonusovým bodům, v přípravě má totiž skvělou úspěšnost nájezdů. Šimon Szathmáry byl v uplynulém ročníku druhým nejproduktivnějším obráncem celé Chance ligy! Zářil především v přesilovkách. Jenže v přípravě se zranil a start sezony pravděpodobně vynechá. To je hodně nepříjemná komplikace. Důležitý je nicméně návrat Karla Nedbala, který se nevešel do sestavy Pardubic. Loni měl rozpačitou sezonu – i proto, že ho trenéři moc nevyužívali v přesilovkách. V ročníku 2017/2018 byl ale klíčovým hráčem Horácké Slavie. Další sezonu přidá Václav Čejka, služebně nejstarší hráč v týmu. Je to lídr v kabině a na ledě je hrozně obětavý. Tahle čtveřice beků je hodně silná, na těch to bude stát. Zbytek obrany tvoří mladíci, třeba Martin Padrnos se ale v přípravě jeví slušně. Hraje jednoduše a měl by být defenzivní jistotou. Když bude na ledě, Třebíč asi moc gólů nedostane.

Útočníci (9/15): Absence rozených střelců. To byl problém Horácké Slavie v předešlé sezoně a může to být problém i letos. Michal Vodný nebo Matěj Psota jsou sice neskutečně šikovní a bruslařsky jsou fenomenální, jenže nikdy nesbírali moc bodů. Finální fáze u třebíčských akcí často selhává. Vyšší efektivita se čeká i od Tomáše Havránka. Už je čas, aby na ledě převzal větší zodpovědnost a ujal se role lídra. Talent rozhodně má – klidně to může být právě on, kdo dotáhne Třebíč do play off. Klíčovým forvardem je Lukáš Nedvídek, který je při koncovce naopak hodně pohotový a často střílí. Nováček Martin Šťovíček může podobně jako v minulé sezoně atakovat dvacetigólovou metu. Hodně se čeká od nejnovější posily Denise Kusého.  Pro soupeře hodně nepříjemnou lajnu vytvoří Ondřej Malec, Tadeáš Král a Lukáš Paták. Jsou to buldoci, do všeho jdou po hlavě a tlačí se do brankoviště. Podobně jako odchovanec Radim Ferda. Velký progres může nastat u Roberta Havláta.

Ostatní (7/10): Třebíči chybí zkušenosti, na soupisce není ani jeden třicátník! Horácká Slavia každopádně dál hledá posily, tým tedy může být ještě kvalitnější než teď. Oproti předešlým sezonám je důležité, že je kádr pohromadě, a to dokonce už delší dobu. Pomůže to mimo jiné k lepší náladě v kabině. 

CELKEM: 34/55.

Soupiska 

Brankáři: Pavel Jekel, Dominik Svoboda.

Obránci: Václav Čejka, Šimon Szathmáry, Lukáš Forman, Jakub Jenáček, Michal Furch, Lukáš Hort, Lukáš Marek, Martin Padrnos, Karel Nedbal.

Útočníci: Michal Vodný, Denis Kusý, Lukáš Nedvídek, Matěj Psota, Martin Šťovíček, David Michálek, Ondřej Malec, Lukáš Paták, Tadeáš Král, Radim Ferda, Robert Havlát, Jan Václavek, Tomáš Havránek, Josef Podlaha, Michal Matiaško.

Změny v kádru

Příchody: Jakub Jenáček (O, Vsetín), Martin Padrnos (O, Poruba), Denis Kusý (Ú, Pardubice), Martin Šťovíček (Ú, Ústí nad Labem), David Michálek (Ú, Havlíčkův Brod), Tomáš Havránek (Ú, Karlovy Vary), Jan Václavek (Ú, Zlín), Josef Podlaha (Ú, jun. Olomouc), Michal Matiaško (Ú, jun. Olomouc).

Odchody: Vladimír Brož (O, Ústí nad Labem), Vlastimil Bilčík (O, Gdaňsk, POL), Dalimil Mikyska (O, Kometa), Silvester Kusko (Ú, Kometa), Vojtěch Střondala (Ú, Litoměřice), Petr Kratochvíl (Ú, Kometa), Jan Süss (Ú, Přerov), Matěj Novák (Ú, Prostějov), Tomáš Mlynář (Ú, Hodonín), Marek Škvrně (Ú, ?), Jakub Čejka (Ú, Šumperk).

Nejlepší příchod podle hokej.cz: Martin Šťovíček
První centr Lukáš Nedvídek a druhý centr Martin Šťovíček? To vypadá hodně zajímavě. Šťovíček dal v minulé prvoligové sezoně hned sedmnáct gólů.

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Citelný odchod – Silvester Kusko
Kusko byl nejlepším hráčem Horácké Slavie za uplynulou sezonu. Zároveň byl nejlepším hráčem na nájezdy v celé soutěži a kdybyste o něm řekli, že je to nejlepší two-way forvard v Chance lize, obhájili byste si to. První liga už mu je malá, v extralize ho klidně může čekat zářivá budoucnost.

Koho sledovat? Pavel Jekel
Do svého odchodu na Lapač patřil k nejlepším gólmanům soutěže. Jenže vsetínské angažmá mu nevyšlo a příliš jistě si nevedl ani v minulé sezoně po návratu do Třebíče. Víc zápasů dokonce odchytal v nižší soutěži. Horácká Slavia ale ví, co v Jekelovi vězí. Teď jde o to, aby opět získal sebevědomí.

Mohl by zazářit – Denis Kusý
Bude hrát v jednom z prvních dvou útoků. Je na tom skvěle technicky a klidně může atakovat třeba čtyřicetibodovou hranici. Jeho příchod těsně před startem sezony je pro ofenzivu velkou vzpruhou.

Talent – Michal Matiaško
Po letech spolupráce s Kometou je možné, že v třebíčské sestavě nebude ani jeden hráč juniorského věku. Olomoucký útočník Matiaško je totiž na hraně, zda si vybojuje místo v základu, nebo ne. Nová pravidla Chance ligy už "povinné" místo pro juniora neobsahují.

Trenéři – Martin Sobotka a Jaroslav Barvíř
Díky tomu, že Třebíč složila soběstačný kádr, můžou trenéři pracovat koncepčněji. Sobotka pomáhal ve Žďáře s výchovou talentů, jako jsou Martin Nečas nebo Martin Kaut. Mezi muži odkoučuje čtvrtou sezonu.

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Přípravné zápasy
Třebíč 6:5sn. Havlíčkův Brod
Třebíč 4:5sn. Přerov
Třebíč 2:0 Žďár nad Sázavou
Prostějov 5:0 Třebíč
Třebíč 2:3sn. Jihlava
Třebíč 2:4 Prostějov
Třebíč 8:0 Šumperk
Jihlava 4:3 Třebíč
3. září – Benátky nad Jizerou vs. Třebíč

Chronologická umístění
2012/2013 – 4. místo
2013/2014 – 4. místo
2014/2015 – 3. místo
2015/2016 – 11. místo
2016/2017 – 5. místo
2017/2018 – 9. místo
2018/2019 – 10. místo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz