PREVIEW: Loni byly pro smích. Teď Pardubice startují novou éru

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

Pardubický klub nově – místo Dušana Salfického – řídí Martin Sýkora. Příslibem, že se nebude opakovat loňská sezona, jsou především návraty klubových odchovanců.

NHL 20

Jan Kolář bude stěžejní postavou defenzivy a Robert Kousal zase nejvýraznější osobností v útoku. Dorazily i další zajímavé posily. 

K tomu, aby se Pardubice opět staly jedním z extraligových favoritů, kterým ještě nedávno byly, ale bude potřeba urazit pořádně dlouhou cestu. 

Tip Hokej.cz na umístění po základní části: 9. místo

Osobnost týmu – Jan Kolář

Jeden z nejlepších defenzivních obránců, které český hokej v současnosti má. Kolář se do Pardubic vrátil po sedmi sezonách v KHL. Mezitím se zúčastnil olympijských her i několika mistrovství světa. 

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

Pohled hokej.cz

Brankáři (10/15): Jakub Štěpánek byl svého času špičkový brankář, jeden z nejlepších z Česka. Chytal za Petrohrad, má zlato z mistrovství světa a vyhrál švýcarský titul. Teď už je mu ale 33 let a jeho poslední sezony tak povzbudivé nejsou. Každopádně je to určitě výborná posila, která nezklame. V horším případě bude průměrem ligy, v tom lepším bude znovu zářit. Ondřej Kacetl určitě může odchytat větší porci zápasů, než bývá u klasických dvojek zvykem. A kvalitně.

Obránci (9/15): Jasným lídrem bude Jan Kolář, který si po sezoně klidně může převzít trofej pro nejlepšího obránce sezony. Pardubice určitě budou Koláře vytěžovat, jak jen to bude možné. Žádný jiný pardubický bek se mu totiž ani nepřibližuje. Na zkoušce je pak ofenzivní obránce Sébastien Piché, který byl v minulosti fenoménem rakouské EBEL. V extralize už ale tak skvostná čísla neměl. Zajímavou minulost má za sebou i urostlý Juraj Mikúš, který se účastnil třeba olympijských her. Minulá sezona byla z jeho strany slabší – jenže kdo z pardubických hráčů to tak neměl? Pokud to letos bude Dynamu šlapat jako celku, mohlo by to zase klapat i Mikúšovi. Často to bývají spojené nádoby. Pokračuje také švédský bek Oscar Eklund, který se loni osvědčil a v baráži Pardubicím pomohl. Stabilní místo v pardubickém áčku by měl mít Jan Zdráhal, který si o šanci řekl parádními výkony v Chance lize. A pak je tu ještě metrák vážící Kanaďan Rhett Holland, kterého sice čeká v Dynamu teprve třetí sezona, i tak ale bude služebně nejstarším bekem v týmu.

Útočníci (9/15): Během léta sice odešlo z Pardubic hned šest z osmi nejproduktivnějších hráčů, jenže loňská sezona Pardubic byla tak tragická, že se jen Rostislav Marosz dostal v základní části přes metu dvaceti bodů. Nově příchozí útočníci jsou příslibem, že se loňské potíže se střeleckou efektivitou nebudou opakovat. Radoslav Tybor byl loni nejlepším střelcem Vítkovic. Denis Kindl pak patřil k nejlepším extraligovým útočníkům v analytických statistikách. Obrovskou posilou je reprezentant Robert Kousal. Pardubice navíc doufají, že další zlepšení čeká Jana Mandáta či Ondřeje Machalu. Klíčové je setrvání Marka Hovorky, který hrál s neuvěřitelným zápalem a dával důležité góly. Body se čekají od Coreyho Locka. Rychlost vnese do hry Martin Látal, důraz pak Matouš Kratochvil, černou práci obstará Patrik Poulíček a zkušenosti dodá Tomáš Rolinek.

Ostatní (6/10): Žádný jiný klub neprošel přes léto tolika změnami jako Pardubice. Možná chvíli potrvá, než si vše sedne. Důležité pro klima v kabině je, že se omezil počet cizinců, kterým ani na klubu nemuselo záležet. Složitá sezona alespoň ukázala, co je základ pardubického klubu: věrní fanoušci. Z pochopitelných důvodů nadávali, protestovali, ale dál chodili na zimák,

CELKEM: 34/55.

Soupiska 

Brankáři: Ondřej Kacetl, Jakub Štěpánek.

Obránci: Oscar Eklund, Rhett Holland, Michal Ivan, Jan Kolář, Jakub Mert, Juraj Mikuš, Karel Nedbal, Jan Zdráhal, Sébastien Piché.

Útočníci: Marek Hovorka, Denis Kindl, Robert Kousal, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Martin Látal, Corey Locke, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Radoslav Tybor.

Změny v kádru

Příchody: Jakub Štěpánek (G, Slovan Bratislava, KHL), Jan Kolář (O, Chabarovsk, KHL), Sébastien Piché (O, Hradec Králové), Michal Ivan (O, Drummondville, QMJHL), Denis Kindl (Ú, Plzeň), Martin Látal (Ú, Mladá Boleslav), Radoslav Tybor (Ú, Vítkovice), Corey Locke (Ú, Linec, EBEL), Robert Kousal (Ú, Brynäs, SWE).

Odchody: Milan Klouček (G, České Budějovice), Vojtěch Budík (O, Plzeň), Nicholas Schaus (O, ?), Mathias Porseland (O, ?), Jacob Cardwell (O, ?), Ilja Děrvuk (O, ?), Martin Bučko (O, Košice, SVK), Jan Kloz (Ú, České Budějovice), Jordan Perret (Ú, Hradec Králové), Luboš Horký (Ú, Kometa Brno), Rostislav Marosz (Ú, Liberec), Antonín Dušek (Ú, ?), Brian Ihnačák (Ú, ?), Miloš Bubela (Ú, Banská Bystrica, SVK), Petr Sýkora (Ú, Vrchlabí), Filip Koffer (Ú, Prince George, WHL).

Nejlepší příchod podle hokej.cz: Jan Kolář
Do Pardubic se nevrací za zenitem. Naopak má za sebou hodně vydařené mistrovství světa, kde byl velkou jistotou v reprezentační obraně a turnaj zakončil se skvělou bilancí +11 ve statistice +/-.

Foto: Instagram HC Dynamo Pardubice

Citelný odchod – Vojtěch Budík
Skvěle by zapadal do nové koncepce pardubického klubu, jenže Budík vyslyšel výzvu z Plzně. Indiáni do něj vkládají velkou důvěru a doufají, že z něj vychovají reprezentačního beka. 

Koho sledovat? Corey Locke
V EBEL se hned ve dvou sezonách dostal přes hranici 70 bodů! Hodně bodů sbírá i letos v přípravě. 35letý útočník se zkušenostmi z NHL pomůže v přesilovkách, které byly pro Pardubice v minulé sezoně katastrofální.

Mohl by zazářit – Jan Mandát
Do Pardubic přišel po pěti letech v zámoří, z toho dvou na farmě New Jersey. Jenže premiérové sezona v Tipsport extralize se Mandátovi nepovedla a v základní části dal jen tři góly. Teď snad bude líp: Dynamo by měla čekat klidnější sezona a hráči by měli být v lepší psychické pohodě. Pomůže to Mandátovi k vyšší produktivitě?

Talent – Ondřej Machala
Machala byl druhým nejproduktivnějším juniorem uplynulé sezony a hrál skoro šestnáct minut za zápas. V baráži pak jeho výkony vygradovaly. Co ukáže letos? Věkově už mezi juniory nespadá.

Trenéři – Ladislav Lubina, Radek Bělohlav a Otakar Janecký
Ladislav Lubina loni pomohl zažehnat nejhorší. Pardubice měly výhodu, že se na baráž připravovaly v podstatě od půlky sezony, a využily toho. Lubina pokračuje a k ruce má další dvě výrazné osobnosti.

Foto: hcdynamo.cz

Přípravné zápasy
Slovan Bratislava 3:0 Pardubice
Pardubice 0:8 Spartak Moskva (KHL)
Mountfield 4:2 Pardubice
Pardubice 7:2 Mountfield
Pardubice 3:6 Chabarovsk (KHL)
Pardubice 3:5 Košice
Pardubice 6:4 Zvolen
30. srpna – Berlín (DEL) vs. Pardubice
5. září – Jihlava vs. Pardubice
7. září – Pardubice vs. Berlín (DEL)

Chronologická umístění
2012/2013 – 10. místo
2013/2014 – 7. místo
2014/2015 – 7. místo
2015/2016 – 12. místo
2016/2017 – 14. místo
2017/2018 – 6. místo
2018/2019 – 14. místo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz