PREVIEW: Mladá Boleslav – Zlín. Určí postupujícího až pátý zápas?

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

V sezonním měření měli navrch Berani, jenže ve vyřazovací části se všechno maže. Mladé Boleslavi těsně utekla šestka, po loňském krachu, kdy dohrávala sezonu jen ve skupině o umístění, bude chtít za každou cenu dál. To ale i mnohými podceňovaný Zlín, který vloni právě v předkole narazil.

MS U20 2020

Po špatném začátku soutěže, kdy po šesti porážkách z úvodních devíti utkání odvolalo vedení mladoboleslavského klubu trenéra Vladimíra Kýhose a nahradilo jej zkušeným Miloslavem Hořavou s jeho parťáky Radimem Rulíkem a Pavlem Paterou, začali Bruslaři stoupat tabulkou. I když to nebylo hned...

Práce nového trenérského týmu se ale nakonec projevila, začalo se dařit i Michalu Vondrkovi, předsezonní posile z Chomutova, který krátce po začátku sezony dostal na dres i kapitánské „C“. Nakonec to byl právě on, kdo s 38 body, vyhrál týmovou produktivitu.

V trochu nečekanou oporu se proměnil slovinský brankář Gašper Krošelj, který přišel před začátkem ročníku jako náhrada za dlouhodobě zraněného Jana Růžičku. Nyní je ale mladý gólman zdravý a rovněž si řekl o pozornost. Středočeši mají v tomto ohledu příjemné starosti. 

S trochou štěstí mohl tým z města automobilů dotáhnout své sezonní obrození až do šestky. Přímý postup jim ale nakonec těsně – konkrétně o tři body – utekl. 

Berani střídali v této sezoně lepší období s horšími. Účast v předkole neměli jistou do posledního kola, ale domácí výhrou nad brněnskou Kometou v závěrečném utkání základní části svůj postup stvrdili a ani se nemuseli ohlížet na ostatní výsledky.

Životní sezonu mají útočníci Jiří Ondráček (36 bodů) a Tomáš Fořt (33 bodů). Oba v závěru stíhaly zdravotní trable, ještě před koncem základní části se ale do sestavy vrátili.

Zlínu se povedly i předsezonní příchody v podobě Jakubů Šlahaře (30 bodů) Hermana (27 bodů). Dobře do zlínské sestavy zapadl i Dominik Lakatoš vypůjčený z Liberce, jenže toho si Bílí Tygři na konci ledna po dvou a půl měsíčním hostování stáhli zpět.

Zajímavá škatulata nastala i na postu brankáře. Jakub Sedláček po svém návratu do mateřského klubu chytal spolehlivě, jenže neměl smlouvu na další sezonu, a tak když se v gólmanském veletoči nabídla možnost získat zpět Libora Kašíka, Martin Hosták a spol. toho využili.

Řekli před sérií:

Pavel Patera (asistent trenéra Mladé Boleslavi): „Víme o tom, že se nám na Zlín nedařilo. Doufám, že jsme to tím posledním zápasem zlomili. Soupeř je výborně fyzicky připravený, což využívá v osobních soubojích. Má výborné přesilovky, proto musíme být disciplinovaní.“ (Zdroj: bkboleslav.cz)

Pavel Kubiš (útočník Zlín): „Jsou to bruslaři, mají to už v názvu. (směje se) Nepříjemným tým s výbornou první lajnou, mají tam Klepiše nebo Vondrku. Dobrý mančaft. Ale teď už si nemůžeme vybírat. Vítkovice i Mladou Boleslav bych tipoval jinam než do předkola.“ (Zdroj: hokej.zlin.cz)

Vzájemné zápasy

Zlín – Ml. Boleslav 5:3
Ml. Boleslav – Zlín 2:3
Zlín – Ml. Boleslav 4:1
Ml. Boleslav – Zlín 3:1

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Program série:

Pondělí 11. března – 1. zápas:
19:00 BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín (O2 TV Sport)

Úterý 12. března – 2. zápas:
19:00 BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín (ČT sport)

Čtvrtek 14. března – 3. zápas:
17:00 PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav (ČT sport)

Pátek 15. března – případný 4. zápas:
17:00 PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav (O2 TV Sport)

Neděle 17. března – případný 5. zápas:
BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín

Tip hokej.cz: 3:2 pro Zlín

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři:
BK Mladá Boleslav (7/10)
PSG Berani Zlín (8/10)

Obránci:
BK Mladá Boleslav (7/10)
PSG Berani Zlín  (7/10)

Útočníci:
BK Mladá Boleslav (7/10)
PSG Berani Zlín (6/10)

CELKEM:
BK Mladá Boleslav (21/30)
PSG Berani Zlín (21/30)

Soupiska BK Mladá Boleslav

Brankáři: Gašper Krošelj, Jan Růžička, Dominik Groh, Michal Krofta.

Obránci: David Bernad, Ondřej Dlapa, Jiří Drtina, Jan Hanzlík, František Hrdinka, Oldrich Kotvan, Sabahudin Kovačevič, Jiří Kurka, David Němeček, Martin Pláněk, Jiří Říha.

Útočníci: Oscar Flynn, Jan Grim, Jakub Klepiš, Tomáš Knotek, Pavel Kousal, Zdeněk Kubica, Martin Látal, Pavel Musil, Ondřej Najman, Lukáš Pabiška, Dominik Pacovský, Martin Procházka, Tomáš Redlich, Pavol Skalický, Jakub Strnad, David Šťastný, Lukáš Volf, Michal Vondrka, Radim Zohorna, Lukáš Žejdl.

Soupiska PSG Berani Zlín

Brankáři: Libor Kašík, Tomáš Štůrala, Daniel Huf.

Obránci: Jan Dluhoš, Jakub Ferenc, Ralfs Freibergs, Daniel Gazda, Matyáš Hamrlík, Martin Matějíček, David Nosek, Martin Novotný, Martin Padrnos, Dalibor Řezníček, Tomáš Valenta, Mikuláš Zbořil, Tomáš Žižka.

Útočníci: Lukáš Anděl, Tomáš Čachotský, Jan Dufek, Sebastian Fajkus, Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Jiří Goiš, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Dominik Hrníčko, Petr Kanko, Jiří Karafiát, Šimon Kratochvil, Lukáš Krejčík, Pavel Kubiš, Edgars Kulda, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Jakub Šlahař, Jan Václavek, Nicolas Werbik.

Příběh série

Ve Zlíně hrál poslední čtyři sezoně, teď bude útočník David Šťastný dělat vše pro to, aby jeho bývalému celku skončila sezona. Ve čtyřech vzájemných zápasech proti Beranům zaznamenal Šťastný dvě asistence. 

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Tváří v tvář

Bilance z posledních 10 zápasů: 
BK Mladá Boleslav (6 výher, 4 porážky), 
PSG Berani Zlín (7 výher, 3 porážky).

Úspěšnost přesilovek: 
BK Mladá Boleslav (16,02 %), 
PSG Berani Zlín (16,43 %).

Úspěšnost oslabení: 
BK Mladá Boleslav (81,72 %), 
PSG Berani Zlín (80,61 %).

Skóre ze základní části: 
BK Mladá Boleslav (128:118, +10), 
PSG Berani Zlín (143:144, -1).

Střely na branku za zápas PRO: 
BK Mladá Boleslav (30,39 střel), 
PSG Berani Zlín (30,10 střel).

Střely na branku za zápas PROTI: 
BK Mladá Boleslav (26,66 střel), 
PSG Berani Zlín (28,96 střel).

Úspěšnost střelby: 
BK Mladá Boleslav (8,30 %), 
PSG Berani Zlín (9,20 %).

Úspěšnost vhazování: 
BK Mladá Boleslav (45,55 %), 
PSG Berani Zlín (48,17 %).

Trestné minuty: 
BK Mladá Boleslav (551 TM), 
PSG Berani Zlín (524 TM).

Úspěšnost v nájezdovém rozstřelu: 
BK Mladá Boleslav (1 výhra), 
PSG Berani Zlín (3 výhry, 3 porážky).

Počet zblokovaných střel: 
BK Mladá Boleslav (427 SB), 
PSG Berani Zlín (506 SB).

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz