PREVIEW: Ústí má co napravovat. Zvedne se díky dohodě s Kladnem?

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Ústí nad Labem má za sebou hrozivou sezonu, kdy skončilo na předposledním místě a absolutně nezvládlo defenzivní hru.

HokejkaTV

Jak tomu bude letos?

Dost bude záležet i na tom, jak bude probíhat spolupráce s Kladnem. Jaromír Jágr naznačil, že se případná rotace hráčů mezi soutěžemi může týkat kohokoliv. I jeho samotného. 

Zatím největšími jmény, které Rytíři poslali do Slovanu, jsou Matyáš Zelingr, Daniel Kružík nebo Václav Veber. Pokud se k nim brzy – po případném posílení Kladna o Alexandra Saláka či Michala Barinku – přidají další zkušenější hráči, nemusela by to být špatná sezona.

Tip Hokej.cz na umístění po základní části: 14. místo

Osobnost týmu – Jaroslav Roubík

Nejsilnější stránkou Slovanu zůstává jeho první centr Jaroslav Roubík. Brzy oslaví 42. narozeniny, opět ale může sbírat bod na zápas. Je to největší legenda soutěže, v níž každým odehraným zápasem, každým vstřeleným gólem a každým získaným bodem posouvá historická maxima.

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři (7/15): Ústí nad Labem by se opravdu hodilo, kdyby se partnerské Kladno domluvilo s hvězdným Alexandrem Salákem. Do Slovanu by tak mohl zamířit třeba Adam Brízgala. To by byla hodně vítaná pomoc. Loni totiž ukázal, že je v Chance lize nadprůměrným brankářem. Za současné situace se ale brankářský post jeví jako slabina. Martin Volke sice skvěle tmelí kabinu, to nejlepší už má ale za sebou a loni nastoupil jen do pěti utkání. David Stahl býval jedničkou v kladenské mládeži a na pár utkání nakoukl i do áčka či reprezentační osmnáctky. S Chance ligou ale nemá skoro žádné zkušenosti. Nejnovější posilou je pak mladý Petr Hamalčík, který se skvěle uvedl při premiéře, těžko ale od něj očekávat roli jedničky.

Obránci (7/15): Slovan vždy býval týmem, který bavil fanoušky ofenzivní hrou. Jeho výsledky proto byly hodně divoké. A obrana – zdá se – nebude silnou stránkou ani letos. Citelnou ztrátou je odchod Ondřeje Smetany, který měl být největší letní posilou, nakonec ale zamířil do extraligového Kladna. Rytíři naopak do Slovanu pustili nadané mladíky Václava Vebera, Matyáše Zelingra, Jakuba Müllera a Adama Zicha. Všichni jsou to hráči se zkušenostmi z mládežnických reprezentací. Lídrem defenzivy se stane navrátilec Vladimír Brož. Něco odehráno už má i takřka dvoumetrový čahoun Dominik Málek. Z loňského kádru pokračují Martin Zdvořáček, Lukáš Zukal a Matěj Hes.

Útočníci (9/15): Jaroslava Roubíka loni trápilo zdraví, stále je to ale geniální centr. Podstatnou část loňské sezony vynechal powerforvard Jiří Severa, což je velká škoda. Udělal totiž velký progres a má na to nasázet dvacet gólů za sezonu. Spolehlivým střelcem je i David Merta, který se vrací po hostování v Litoměřicích. Jednou z komet uplynulého ročníku byl Ondřej Procházka. Bude pokračovat v rozletu? Výbornou posilou je také mladíček Tomáš Vildumetz. Po neúspěšné zkoušce v Motoru se do Ústí vydal Jan Havel, který už má zkušenosti z více než 70 extraligových utkání. Z partnerského Kladna budou v Ústí hostovat bratři Ondřej a Martin Bláhové, Adam Kalaj nebo Matyáš Filip. Zajímavé bude sledovat Pavla Korduleho, který patřil k nejlepším střelcům druhé ligy. Góly v přípravě dává Petr Maršoun, jenž dorazil z Kadaně. Nové smlouvy pak podepsali Martin Tůma s Václavem Krlišem. Nejčerstvějšími posilami jsou Tomáš Pšenička a Daniel Kružík, od kterých se hodně čeká. Měli by se stát lídry.

Ostatní (6/10): Dobré je, že hráči Slovanu mají o zvláštní motivaci postaráno: šanci naskočit v extralize mohou mít třeba Vladimír Brož, Ondřej Procházka či Jiří Severa. 

CELKEM: 29/55.

Soupiska 

Brankáři: Martin Volke, David Stahl, Petr Hamalčík.

Obránci: Vladimír Brož, Martin Zdvořáček, Dominik Málek, Matěj Hes, Lukáš Zukal, Erik Mareš, Adam Zich, Václav Veber, Jakub Müller, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Václav Krliš, Jaroslav Roubík, Jiří Severa, Ondřej Procházka, David Merta, Tomáš Vildumetz, Petr Maršoun, Martin Tůma, Pavel Kordule, Jakub Wojnar, Pavel Gottfried, Ondřej Bláha, Martin Bláha, Matyáš Filip, Jan Havel, Adam Kalaj, Tomáš Pšenička, Daniel Kružík.

Změny v kádru

Příchody: David Stahl (G, Řisuty), Petr Hamalčík (G, Kadaň), Vladimír Brož (O, Třebíč), Václav Veber (O, Kladno), Adam Zich (O, Kladno), Jakub Müller (O, SaiPa, jun. FIN), Matyáš Zelingr (O, Kladno), Tomáš Vildumetz (Ú, Kladno), Ondřej Procházka (Ú, Havířov), David Merta (Ú, Litoměřice), Pavel Kordule (Ú, Děčín), Petr Maršoun (Ú, Kadaň), Jakub Wojnar (Ú, SaiPa, jun. FIN) , Matyáš Filip (Ú, Kladno), Ondřej Bláha (Ú, Kladno), Martin Bláha (Ú, Kladno), Jan Havel (Ú, Chomutov), Adam Kalaj (Ú, TUTO, jun. FIN), Tomáš Pšenička (Ú, Prostějov), Daniel Kružík (Ú, Kladno).

Odchody: Jan Dlouhý (G, ?), Dominik Pavlát (G, Chomutov), Aleš Stezka (G, Havířov), Jakub Březák (O, Prostějov), Jakub Mert (O, Kadaň), Lukáš Blaha (O, Chomutov), Vít Seeman (O, Chomutov), Jakub Štochl (O, Chomutov), Jan Veselý (Ú, České Budějovice), Kryštof Ouřada (Ú, Prostějov), Jakub Chrpa (Ú, Chomutov), Tomáš Jandus (Ú, Prostějov), Martin Šťovíček (Ú, Třebíč), Roman Chlouba (Ú, Kadaň), Petr Chlán (Ú, Prostějov), Matyáš Svoboda (Ú, Chomutov), Jan Grim (Ú, Litoměřice), Tomáš Schwamberger (Ú, Řezno, NĚM3), Jakub Planý (Ú, Kobra).

Nejlepší příchod podle hokej.cz: Vladimír Brož
Brožovo angažmá v Třebíči nebylo úplně vydařené a po roce je zpátky v Ústí nad Labem. Je nezkušenějším bekem na soupisce a bude na něm ležet velká zodpovědnost. 

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Citelný odchod – Aleš Stezka
Stezka byl v uplynulé sezoně nejlepším hráčem Slovanu – i když to neměl za špatně fungující defenzivou lehké, v úspěšnosti zákroků se dostal nad 90 procent. Nově bude střežit branku Havířova.

Koho sledovat? Ondřej Procházka
Loňskou sezonu odstartoval ve druhé lize, pak mu hodil laso Havířov a Ondřej Procházka šanci využil. V 41 zápasech základní části zaujal 27 body a ve statistikách přepočtených na odehraný čas patřil k absolutní ligové špičce. Jak na průlomovou sezonu naváže po změně angažmá?

Mohl by zazářit – Tomáš Vildumetz
Vildumetz je mimořádně nadaný hokejista. Tedy směrem dopředu. Horší už je to s defenzivou... Ale je mu teprve dvacet let, takže má ještě dost času na to, aby se stal komplexnějším hokejistou. V Ústí nad Labem může dostat hodně prostoru a může získat spooooustu bodů.

Talent – Ondřej Bláha
V minulém ročníku juniorské extraligy se blýskl 34 góly v 41 zápasech. Navíc si v osmnácti utkáních zahrál za áčko Rytířů, u nichž zaujal svým aktivním pohybem.

Trenéři – Tomáš Mareš a Vladimír Evan
Tomáš Mareš byl jako asistent Miroslava Macha u posledních velkých úspěchů Slovanu. Teď je hlavním koučem. Na střídačku se navíc z kanceláře vrací Vladimír Evan.

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Přípravné zápasy
Kadaň 4:8 Ústí nad Labem
Chomutov 6:3 Ústí nad Labem
Litoměřice 8:2 Ústí nad Labem
Ústí nad Labem 0:4 Sokolov 
Ústí nad Labem 4:5 Drážďany (DEL) 
Ústí nad Labem 1:4 Litoměřice 
Ústí nad Labem 7:4 Benátky nad Jizerou
Ústí nad Labem 8:1 Děčín
Litvínov 2:1 Ústí nad Labem
7. září – Ústí nad Labem vs. Kladno

Chronologická umístění
2012/2013 – 3. místo
2013/2014 – 10. místo
2014/2015 – 8. místo
2015/2016 – 4. místo
2016/2017 – 6. místo
2017/2018 – 12. místo
2018/2019 – 14. místo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz