Prezidentský pohár? Pěkný, ale soutěž vám nevyhraje, ví Ocelář Marcinko

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Oceláři v posledním domácím utkání základní části porazili Chomutov a zůstali ve hře o Prezidentský pohár. O vítězi dlouhodobé části sezony se tak rozhodne až v posledním kole, blíže k trofeji ale mají liberečtí Bílí Tygři, kterým stačí uhrát jeden bod. Dvěma góly se na výhře Ocelářů nad Piráty podílel Tomáš Marcinko.

Jaké je vaše hodnocení zápasu?
Jsou to důležité body. Hlavní ale je, že se nám podařilo navázat na vítězné venkovní zápasy a přenést herní pohodu na domácí led. Celé utkání bylo v naší režii, měli jsme dostatek šancí, především tedy v přesilových hrách. To svědčí o tom, že jsme je dostávali pod tlak. Chomutov nebyl jednoduchý soupeř, oni dřeli, makali, hodně se proti nám snažili. Ale byli jsme lepší, rozhodla kvalita.

Vaše dvě branky byly rozhodující, že?
Podle statistik to tak vypadá, je to ale jen na papíře. Ty góly mohl dát klidně úplně někdo jiný, na tohle se tímto způsobem nemůžeme dívat. Jsem moc rád, že můžu pomoct týmu, padly ale i další branky, takže jako by to bylo bez nich.

V zápase jste měli sedm přesilovek, šlo to rozhodnout dřív, ne?
Určitě šlo. My se každou přesilovku snažíme přetavit v gól, který by vás posunul blíž k vítězství. Pak je na vaší straně i momentum, když proměníte přesilovou hru. Chvála Bohu i za tu první, kterou jsme měli, a proměnili ji v branku. Byly tam i další příležitosti. Na konci zápasu je ale nejdůležitější celkový výsledek. Vyhráli jsme, je ale třeba pracovat i na tom, abychom byli v početních výhodách lepší.

Co vám v přesilovkách chybělo?
Ať už v přesilovce dáte gól, nebo ne, musíte hodně střílet. Potom z toho vznikají další šance, hráči soupeře jsou v menším chaosu a nevědí, co vlastně mají dělat. Z toho pak padají branky.

V utkání jste byli jasným favoritem, bylo to o to složitější?
Takové předzápasové řeči jsou vždy, nemyslím si ale, že bychom měli nějaké problémy se na to připravit. Každé utkání se počítá, blíží se finále základní části. My neřešíme, proti komu zrovna hrajeme, do play off chceme vstoupit v co nejlepší pozici.

Ve hře stále zůstává Prezidentský pohár, ale není to ve vašich rukou.
Na tohle se vůbec nedívám. Jak to dopadne po posledním kole, tak to bude. My chceme mít do play off co nejlepší pozici. Pokud se podaří první místo, tak to bude skvělé. Prezidentský pohár vám ale ještě nevyhraje celou soutěž, takže je to sice pěkné, ale takhle se na to nedíváme.

Vítkovice vám nepomohly, v posledním kole tak musíte zvítězit a čekat na zaváhání Liberce.
Hrajeme za sebe, oni taky. Každý tým bojuje o svůj flek, aby to pak měl co nejjednodušší. Prezidentský pohár je sice krásná věc, ale nikdo z nás se o tom v šatně nebaví. Snažíme se vyhrát každý zápas, nijak se tím nezatěžujeme.

Po třech týdnech jste se vrátili domů, chtěli jste fanouškům oplatit nepříjemnou sérii před odjezdem ven?
V podstatě jsme i trochu zapomněli, jaké to je po venkovních zápasech hrát doma. Po těch zbabraných duelech nás ale daly na pozitivnější vlnu. Chtěli jsme odehrát lepší utkání, než tři poslední. Myslím, že se to dokonale povedlo.

Sestřih utkání HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz