Příbram si posedmé v řadě podmanila extraligu žen! Kladno končí třetí

Foto: Karel Švec, Český hokej

Už 51 zápasů v řadě neprohrála. Příbram nedala Karviné ani ve finále šanci a posedmé v řadě ovládla tuzemskou nejvyšší ligu žen. V souboji o bronzové příčky dominovaly kladenské hokejistky, které dvakrát výrazně přehrály Litvínov. Ten ale do baráže nepoputuje.

Příbram vládne dál

Sedm let nikoho nepustily na pomyslný trůn. Příbramské ženy i letos nenašly přemožitele, v boji o mistra České republiky dvakrát porazily Karvinou.

Úvodní finálové střetnutí po první třetině patřilo hostujícím Slezankám, které si po dvou brankách Patricie Škorpíkové držely jednobrankové vedení. To ale Středočešky v průběhu 43 vteřin ve druhé části úplně smazaly a otočily vývoj utkání na svou stranu. V 50. minutě potvrdila výhru Příbrami Karolína Kosinová trefou na 4:2.

Druhé utkání bylo počtem branek jednoznačnější. Karviná sice na domácím ledě chtěla vyrovnat stav série na 1:1, nicméně Středočešky se znovu ujaly vedení, které postupně navyšovaly. Zlomová část pak přišla v prostřední dvacetiminutovce, kdy si trojice Anežka Čabelová, Adéla Šapovalivová a Viktorie Chladová vzájemně během 150 vteřin připravila tři branky. Příbram nakonec ve druhém zápase zvítězila nad Karvinou 6:0 a slaví zisk sedmého titulu.

Navíc svěřenkyně Romana Kosiny překonaly hranici 50 vyhraných utkání v řadě, po druhém finálovém střetnutí jejich počin čítá 51. Naposledy prohrály 17. února 2019 právě se Sokolem, a to v rámci 18. kola ženské extraligy 1:2 po nájezdech. V téže sezoně také v jednom utkání vůbec nebodovaly, Karviná je 23. září 2018 ve 2. kole porazila 4:1. Od té doby ale Příbram neklopýtla.

Kladno potvrdilo formu

Jestli nějaký tým měl v letošním ročníku ambice na lepší umístění, tak to bylo Kladno. Povedená základní část a lepší vzájemné skóre s Karvinou posunulo Středočešky na druhé místo po základní části. Před finálovou bránou ale přišla stopka, semifinálová série byla za stavu 1:1 kontumována ve prospěch Karviné, Kladno se tak muselo spokojit s bojem o třetí místo.

V něm ale jednoznačně proti Litvínovu potvrdilo roli favorita. V úvodním zápase porazilo Severočešky 19:2, hned osm bodů zaznamenala Dominika Vopravilová (6+2). Litvínov navíc nastoupil do utkání pouze s 10 hráčkami v poli a jednou gólmankou.

Zápas číslo dva už poměrově nebyl zpočátku tak gólově jednostranný, ženy ze severních Čech dokonce dvakrát srovnaly a po úvodní třetině svítil stav 2:2. Pak ale Kladno naskočilo do tempa a domácí hokejistky k ničemu nepustilo. Středočešky tak zvítězily 9:2 a po dvou výhrách v sérii obsadily konečné třetí místo.

Litvínov na vítězství čeká už téměř rok, naposledy porazil v baráži o extraligu Karlovy Vary 6:5. V lize slavil 5. března 2022, když přehrál Kladno 4:2.  

Kdo si zahraje extraligu žen příští rok? 

V letošní sezoně ale poslední extraligový celek nečeká strašák v podobě sestupu. Soutěž se totiž rozšíří o dva nové členy. Vítězové dvou 1. ligy získají licenci a nárok nastoupit v následné sezoně v nejvyšší tuzemské soutěži žen. Pro ročník 2023/2024 tak bude v extralize hned šest družstev. K definitivnímu rozuzlení účastníků dojde po dohrání 18. kola.

Konečné pořadí extraligy žen

1. HC Příbram
2. HC FALCONS SOKOL KARVINÁ
3. HC 2001 Kladno
4. HC Litvínov 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz