Příbram získala licenci mistrovské Slavie. Cílem hokejistek je postup do finále

Foto: hcpribram.cz

14. října 2018, 14:35

Jan Šimek

Kam zmizel desetinásobný mistr ženské extraligy z pražské Slavie? Nikam, licence se pouze přesunula do nedaleké Příbrami. Slávistky tak od nové sezony obhajují titul pod hlavičkou HC Příbram ženy.

Jágr Chance liga

Příbram je ženskému hokeji zaslíbená. Tamní zimní stadion už mnohokrát hostil reprezentační družstva žen nebo juniorek. Teď má dokonce svůj ženský výběr v nejvyšší soutěži. Licence se totiž z pražské Slavie stěhovala právě do Příbrami.

Převzetí týmu HC Slavia Praha ženy bylo schváleno 30. srpna letošního roku prezidentem Českého hokeje Tomášem Králem. Licenci, a tedy právo na účast v Extralize žen nyní drží HC Příbram.

Výhra v ženské extralize? Třešnička na dortu

„Vedení HC Příbram se podařilo získat do družstva žen celkem 26 hráček – čtyři brankařky, deset obránkyň a dvanáct útočnic. Tým je složen jak z bývalých českých reprezentantek, tak i těch současných včetně nadějných juniorských reprezentačních hráček. Z družstva žen navíc osm hokejistek pravidelně nastupuje za HC Příbram v různých chlapeckých výběrech,“ píše se ve vyjádření na oficiálním webu HC Příbram.

„I když bude letošní sezona pro naše ženy premiérová, naším cílem je probojovat se mezi dva poslední týmy až do extraligového finále. Případné vítězství ve finále a zisk titulu Mistra ČR žen by bylo třešničkou na dortu,“ stojí ve zprávě klubu.

Soutěže žen hraje v Česku celkem 18 družstev rozdělených do tří výkonnostních lig – jedná se o Extraligu žen, 1. ligu žen a 2. ligu žen.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz