Příchody? Jen „Fin“ Suhrada. Zlín to netrápí, posilovat se nechystá

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Vybrat TOP 5 posil Zlína? Nemožné! U Beranů totiž v kolonce příchodů figuruje stále jen jméno mladého obránce Jiřího Suhrady, jenž se vrátil z Finska. Tamní vedení to však netrápí.

Chance liga na Hokejka TV

Kádr Zlína je víceméně uzavřený. „V současném stavu nejsme v situaci, že bychom se ohlíželi po jiných hráčích. Momentálně nás to netrápí, neboť tým je konsolidovaný a má silné vazby. Právě ty mohou zacelit odchody zahraničních hráčů,“ hlásí na klubovém webu sportovní manažer a hlavní kouč prvního týmu Robert Svoboda.

„V současném stavu nejsme v situaci, že bychom se ohlíželi po jiných hráčích. Momentálně nás to netrápí, neboť tým je konsolidovaný a má silné vazby.“

„Nejsme v situaci, že musíme nutně čekat a vyhlížet, že nás má někdo spasit. Věříme, že se vrátí do předloňské výkonnosti reprezentant Tomáš Fořt a také Jiří Ondráček, oba měli zdravotní problémy. A když udrží výkonnost kluci, kteří odtáhli minulou sezonu, tak je mančaft velmi dobrý,“ má jasno 52letý šéf zlínské lavičky.

Postrádat bude Ralfse Freibergse a Valentina Claireauxe. „Mrzí nás to, ale finanční možnosti klubu jsou dané. Přáli jsme si, aby mužstvo zůstalo ve stejné podobě, kapacita se dala ještě pozvednout. Nemáme však takové možnosti... Zkrátka nejsme v pozici Pardubic, ale to nám nevadí,“ vysvětluje ztrátu cizinců Svoboda.

Mladí šanci dostanou, ale musí být přínosem pro tým

Lotyšský obránce odešel do Komety, francouzský útočník do Dynama. Kromě nich ševce opustili zadák Lukáš Buchta a forvard Michal Popelka, který zamířil do francouzského Nice. „Lukáš dostal nabídku, kterou neakceptoval. Mrzí nás to, ale každý má svou představu, jak se bude dál vyvíjet jeho kariéra,“ pokračuje Robert Svoboda.

Berani chtějí sázet na mladé odchovance. Kromě Suhrady dostanou šanci junioři Vojtěch Dobiáš a Matěj Sebera, z hostování v první lize se vrátili Jiří Karafiát, Jan Václavek a Jan Dluhoš. „Šanci mají, dostanou ji v přípravných zápasech, ale musí být přínosem pro tým,“ líčí Svoboda s tím, že tým vyjede na led v pondělí 27. července.

Aktuální kádr PSG Berani Zlín

Brankáři:
Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének. 

Obránci:
Tomáš Žižka, David Nosek, Dalibor Řezníček, Jakub Ferenc, Daniel Gazda, Martin Novotný, Matyáš Hamrlík, Jan Dluhoš, Jiří Suhrada. 

Útočníci:
Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Tomáš Fořt, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jan Dufek, Jakub Šlahař, Jiří Ondráček, Jakub Herman, Štěpán Fryšara, Pavel Sedláček, Jiří Karafiát, Jan Václavek, Vojtěch Dobiáš, Matěj Sebera.

Změny v PSG Berani Zlín

Příchody:

Jiří Suhrada (Tappara, Finsko)

Odchody:

Ralfs Freibergs (Brno)
Valentin Claireaux (Pardubice)
Lukáš Buchta (neznámo)
Michal Popelka (Nice, Francie)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz