Přihrávky jako od Patery? To potěší, je to můj vzor, říká Kovář

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

10. května 2019, 23:47

Marek Hedbávný

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Jedním z hrdinů pátečního utkání proti Švédsku byl Jan Kovář. Nejprve fantasticky asistoval u gólu Dominika Kubalíka a v poslední minutě sám skóroval.

Dominik Kubalík po vaší přihrávce smekl.
Viděl jsem to. Je to hezké. Měl jsem radost, že to sedlo. Trošku jsem se bál, že puk tu jeho hokejku přeletí, protože ta žabka byla docela vysoká. Je to ale střelec, zase to ukázal. Když už jsem viděl, že to před něj padlo, věděl jsem, že dá gól.

Viděl jste, že je tam volný?
Viděl jsem, viděl jsem. Tady v těhle situacích vždycky přemýšlím a koukám se trošku dopředu, takže jsem věděl, že tam najíždí.

Martin Procházka o vás říkal, že máte geniální přihrávky – jako kdysi Pavel Patera.
Jé, tak to potěší. Protože Patýs byl můj vzor. A je. Je to hráč, kterého jsem hodně obdivoval. A jestli tohle řekne Martin, tak to hodně potěší.

Byl to jeden z vašich nejlepších zápasů v reprezentaci?
Jéžiš, tak to nevím. Já jsem rád, že jsme vyhráli. Byl to skvělý týmový výkon. Teď se zaradujeme, zařveme si a pak se budeme soustředit na další zápas.

Hlavně v první třetině jste nad Švédy dominovali.
Hodně nám pomohla výborná atmosféra, která tady byla. Než přijdete na halu, jste v očekávání, jak to bude vypadat. A hala byla zaplněná. A to úvodní skandování... Švédi se něco snažili vyvolat, naši je ale překřičeli. Z toho mi běžela husina. To nás dostalo do varu.

Měl jste pocit, že to bylo jako v Praze?
Bylo to hezké. Opravdu jako, kdybychom hráli doma.

„Jako bychom hráli doma."

Na první zápas na turnaji to bylo až nezvykle emotivní, že?
No, na něco podobného asi nepamatuji. Možná jen, když jsme hráli v Moskvě první zápas s Rusákama... To bylo také emotivní. 

Vryli jste se Švédům pod kůži tím, že jste vyhrávali souboje a byli důrazní?
Je to možné. Musíme v tom pokračovat a dál hrát tak, jak jsme hráli teď. Pomáhali jsme si, zastupovali jsme se. Byl to dobrý týmový výkon. 

I vy sám jste měl se Švédy několik konfliktů.
Je to hra, je to tvrdý. A já to mám rád. Tím se trošku dostanu do zápasu. Baví mě to. Je to taková moje hra.

Vypadalo to, že jste si s Jakubem Vránou a Dominikem Kubalíkem sedli.
Tady ale máme každého hráče výborného a musíme toho využívat. Jedna lajna nikdy turnaj nevyhraje. A proti Švédům jsme hráli všichni.

Byl to první zápas Jakuba Vrány v nároďáku a hned v prvním střídání dal gól.
Nádhera, krásná střela. Dobře si to našel. Pak jsem viděl z trestné i ten jeho druhý gól: krásně naznačil, že to pošle na první tyčku a přitom to dal na zadní. Hraje výborně. Jsme moc rádi, že ho máme v týmu.

Dodá vám výhra nad silnými Švédy sebevědomí?
Těžko říct, uvidíme v sobotu proti Norům. Hraje se hned druhý den, takže se na to musíme připravit a zvládnout to. Protože ten vstup do turnaje je vždycky důležitý. A my si za tím chceme jít.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz