Přijde Plzeň o Gulaše? Hotovo zatím není, tvrdí Vlasák. Na tahu je Motor

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Poslední čtyři sezony rozdával radost v Plzni a mělo se za to, že uplynulý ročník bude jeho posledním v dresu indiánů. Následující kroky klíčového útočníka Západočechů Milana Gulaše měly směřovat do Českých Budějovic. „Mohu potvrdit jejich zájem, ale nic zatím není rozhodnuté,“ říká sportovní manažer plzeňského klubu Tomáš Vlasák.

Fanshop národního týmu

Milan Gulaš po návratu ze Švédska v Plzni třikrát za sebou ovládl kanadské bodování Tipsport extraligy. V posledním ročníku sice ze své bodové produkce ubral, ve 47 zápasech ovšem nasázel 21 branek, zapsal 35 asistencí a jednoznačně opanoval bodování plzeňského týmu.

Jak to s ním tedy aktuálně vypadá? „S Českými Budějovicemi jsme v kontaktu. Co mohu potvrdit, je jejich zájem. Hotové to ale není, teď se bavíme o finanční stránce. Není tajemstvím, že tady má Milan smlouvu ještě na další rok, takže čekáme, jak se k tomu České Budějovice postaví. Nic není rozhodnuté. Čekáme na jejich vyjádření,“ vysvětluje sportovní manažer plzeňského klubu Tomáš Vlasák.

Foto: hcplzen.cz

Nejpalčivější problém transferu, který na jihu Čech řeší? Gulašova nadstandardní gáže a samozřejmě i patřičné vyrovnání mezi oběma kluby.

Ten bude zároveň i asistentem nových trenérů Václava Baďoučka a Miloše Říhy. „Vím, že to bude časově náročné. Musím tady být na ledě a do toho řešit administrativní věci. Ale jdu do toho a těším se. Ze sezony mám sice respekt, protože změn je poměrně dost, ale mám z nich dobrý pocit. Chceme, aby to fungovalo,“ přeje si.

Jak bude vypadat složení kádru? „Vencovi i Milošovi jsem samozřejmě už při prvním oslovení poslal seznam hráčů, kteří tady budou, společně s tím, kolik prostoru je ještě k doplnění. Od začátku věděli, jaký tady zhruba bude mančaft. O volných místech už se samozřejmě bavíme a vybíráme je spolu. Těch jmen je docela dost, zejména cizinci. Každý týden nad tím sedíme, ale nechceme se unáhlit. Chceme si být jistí, že uděláme správnou volbu,“ pokračuje Vlasák.

„Kádr je asi z devadesáti procent hotový. Jedno volné místo je v útoku a mezi obránci. Budeme to chtít vhodně doplnit. Jestli přijde někdo z našich, nebo to bude cizinec, se teprve uvidí. Získáváme informace o jednotlivých hráčů, abychom se mohli rozhodnout co nejlépe,“ dodává na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz