Příležitost pro „střelce“ Paříka. Upsal se na farmě Los Angeles

Lukáš Pařík | Foto: Facebook Dubuque Fighting Saints

Brankář Lukáš Pařík po štacích ve WHL a v USHL vyzkouší za oceánem také seniorský hokej, na rok se upsal týmu farmářské AHL Ontario Reign. Informoval o tom na svém Twitteru.

Fanshop národního týmu

„Je mi ctí podepsat první profesionální kontrakt. Rád bych poděkoval všem, kteří mi k tomu pomohli – mé rodině, trenérům, agentům, hostitelským rodinám a fanouškům,“ zářil 20letý gólman poté, co se upsal Ontariu.

Není náhodou, že po něm sáhli právě Reign, kteří jsou farmou Los Angeles. Právě zástupci Kings po rodákovi z Neratovic sáhli na dva roky starém draftu NHL 2019, kdy jej získali ve třetím kole jako 87. hráče v pořadí.

Lukáš Pařík tehdy po úspěšném draftu zamířil do kanadské juniorské WHL, kde odchytal 32 utkání a měl takřka dvaadevadesátiprocentní úspěšnost zákroků. Kvůli pandemii koronaviru se ale loni vrátil na česká kluziště.

Pomohl liberecké juniorce i prvoligovým Benátkám nad Jizerou a řekl si o druhou účast v řadě na světovém šampionátu hráčů do dvaceti let, v Edmontonu dostal stejně jako o rok dřív v Ostravě šanci ve dvou střetnutích.

Po MS se vrátil zpátky do Benátek, kde ale neodchytal jediný duel. Rozhodl se pro bleskový přesun za moře. Spokane Chiefs během tří dnů vyměnil za Dubuque Fighting Saints a po WHL si tak vyzkoušel i americkou USHL.

Od začátku se zařadil mezi opory týmu. Po příchodu Dubuque výrazně pozvedl a dotáhl jej ze dna tabulky až do prvního kola play off. Jeho výkony ocenil také samotný klub, Pařík obdržel cenu pro největšího dříče sezony.

Potvrdí nyní své brankářské (i střelecké) kvality v AHL?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz