Případ Pastrňák a Zacha? GM Nedvěd poskytl pozitivní update

David Pastrňák | Foto: X Boston Bruins

V sobotu si zaškrtl zelenou fajfku u jména Martina Nečase. A dál? Generální manažer Petr Nedvěd se svým pobočníkem Martinem Havlátem důsledně monitorují aktuální vývoj situace v Bostonu. A přináší příznivé novinky...

„S Davidem Pastrňákem i Pavlem Zachou jsme se během dnešního odpoledne spojili. Oba mají zájem na mistrovství světa přijet,“ potvrzuje Nedvěd příslib páteční bostonské dvojice.

A předesílá klíčovou proměnnou: „Zítra ráno budou absolvovat zdravotní prohlídku v Bostonu. Po dvou těžkých sériích play off jsou samozřejmě lehce v uvozovkách obouchaní.“

„Zítra ráno budou absolvovat zdravotní prohlídku v Bostonu.“

Po ní už by však nic nemělo stát v cestě tomu, aby národní tým relativně na poslední chvíli vyklepal z rukávu dvě ofenzivní esa s nálepkou NHL. Definitivně by tím uzavřel kádr pro rozhodující týden šampionátu.

„Pokud vše dopadne dobře a klub je uvolní, pokusíme se jim najít nejrychlejší letecký spoj do Prahy,“ avizuje GM Nedvěd. K týmu by se Pastrňák se Zachou mohli podle jeho slov připojit už v pondělí.

Reprezentace před duelem s Brity na soupisku oficiálně dopsala Nečase, který do ostré akce hupsne rovnýma nohama. V rámci zápasového hodnocení naopak kouč Radim Rulík prozradí, kdo jeho výběr nuceně opustí.

„Pokud je klub uvolní, pokusíme se jim najít nejrychlejší letecký spoj do Prahy.“

S globální superstar Pastrňákem a obousměrným centrem Zachou by se Češi rázem vyšvihli mezi hlavní uchazeče o medaili. Zatímco první z nich už si zahrál na čtyřech MS a dva roky zpátky významně přispěl k bronzu, tak druhý je u mnohých fanoušků v nemilosti kvůli svému notorickému odmítání.

Národní barvy naposledy navlékl ještě v kategorii do dvaceti let, od té doby ani jednu z pozvánek nepřijal. Teď by jeho účast na velké mezinárodní akci mohla konečně klapnout.

Česká soupiska na mistrovství světa

Brankáři: 
Lukáš Dostál (Anaheim, NHL), Petr Mrázek (Chicago, NHL), Karel Vejmelka (Utah, NHL).

Obránci: 
Michal Kempný (Sparta Praha), Radko Gudas (Anaheim, NHL), Jan Rutta (San Jose Sharks, NHL), Tomáš Kundrátek (Třinec), Libor Hájek (Pardubice), Jakub Krejčík (Sparta Praha), David Špaček (Iowa, AHL).

Útočníci: 
Ondřej Beránek (Karlovy Vary), Matěj Stránský (Davos, SWI), David Kämpf (Toronto, NHL), Roman Červenka (Rapperswil, SWI), David Tomášek (Färjestad, SWE), Jakub Flek (Brno), Jáchym Kondelík (České Budějovice),  Ondřej Kaše (Litvínov), Dominik Kubalík (Ottawa, NHL), Ondřej Palát, (New Jersey, NHL), Lukáš Sedlák (Pardubice), Daniel Voženílek (Třinec), Martin Nečas (Carolina, NHL).

Čekatelé:
Jan Ščotka (O, HC Kometa Brno), Michal Kovařčík (Ú, Jukurit, Finsko), Radan Lenc (Ú, HV71, Švédsko).

Pavel Zacha

Pavel Zacha | Foto: X Bostonu Bruins

Další program MS 2024

Neděle 19. května:
16:20 Norsko – Rakousko (sk. A)
16:20 USA – Kazachstán (sk. B)
20:20 Švýcarsko – Kanada (sk. A)
20:20 Slovensko – Lotyšsko (sk. B)

Pondělí 20. května:
16:20 Velká Británie – Norsko (sk. A)
16:20 Švédsko – Francie (sk. B)
20:20 Finsko – Dánsko (sk. A)
20:20 Kazachstán – Polsko (sk. A)

Úterý 21. května:
12:20 Rakousko – Velká Británie (sk. A)
12:20 Francie – Německo (sk. B)
16:20 Kanada – Česko (sk. A)
16:20 Lotyšsko – USA (sk. B)
20:20 Finsko – Švýcarsko (sk. A)
20:20 Švédsko – Slovensko (sk. B)

Čtvrtek 23. května:
16:20 1. čtvrtfinále (Praha)
16:20 1. čtvrtfinále (Ostrava)
20:20 2. čtvrtfinále (Praha)
20:20 2. čtvrtfinále (Ostrava)

Sobota 25. května:
14:20 1. semifinále (Praha)
18:20 2. semifinále (Praha)

Neděle 26. května:
15:20 zápas o 3. místo (Praha)
20:20 finále (Praha)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz