Příprava na MS pokračuje. Pešán má 29 hráčů, už i pardubickou posilu

Foto: Jan Beneš, Český hokej

12. dubna 17:39

Adam Bagar

Příprava českého národního týmu na MS v Rize pokračuje už třetím kempem v pražských Holešovicích. Trenérům se na něm hlásilo už 29 hráčů – tři brankáři, deset obránců a šestnáct útočníků.

Fanshop národního týmu

K mužstvu se nově připojil zkušený útočník Tomáš Zohorna, který v průběhu sezony posílil extraligové Pardubice. Navzdory tomu, že kouč Filip Pešán minulý týden uvedl, že každý nový hráč na kempu znamená jeden škrt, zbytek týmu zůstal stejný jako minulý týden.

„Protože se připojil jenom Tomáš, nechtěli jsme po dvou týdnech vyřazovat jednoho hráče. To by bylo takové blbé. Navíc hodně dělíme tréninky na obránce a útočníky, chtěli jsme jich mít sudý počet. Z těchto důvodů jsme udrželi všechny kluky v týmu,“ vysvětluje.

Pešánův štáb je v neustálém telefonickém kontaktu s dalšími hráči, kteří by případně mohli národní tým posílit. „Máme za sebou další hovory. Petr Nedvěd (generální manažer, pozn. red.) obvolává hráče z NHL, já mluvil s kluky z Evropy. Zase jsme se trošku posunuli.“

Konkrétní ale Pešán bude až na konci kempu. „Ještě budeme nějaké kluky obvolávat, dáme to dohromady a pak oznámíme. Určitá jména se rýsují, že přijedou. Naopak i ta, která určitě ne. Ale ještě čekáme na jejich finální rozhodnutí o zdravotním stavu,“ líčí Pešán.

Už v úterý může být jasno o obou extraligových finalistech, reprezentační trenéři by tak mohli mít k dispozici vyřazené semifinalisty. „Jestli budeme někoho nominovat, určitě jim dáme pár dní volna a zapojili by se až v týdnu od 26. dubna na zápasy s Německem,“ hlásí.

Národní tým se bude v pražské Tipsport Areně chystat do čtvrtka, už příští týden jej od pondělí čeká změna v podobě kempu v Jindřichově Hradci. Ten oživí i první zápasy. Ve čtvrtek se Češi ve Vídni utkají s Rakušany, v sobotu je čeká domácí odveta v Jindřichově Hradci.

„Chtěl bych, aby většina hráčů, která se účastní současného kempu, naskočila do některého utkání.“ Zápasové volno ještě možná bude mít Tomáš Zohorna. „Byl hodně vytížený v závěru sezony. Předpokládám, že se ještě nebude chtít zapojit do zápasu,“ zakončuje.

Hráči na třetím přípravném kempu před MS

Brankáři:
Dominik Frodl (HC Škoda Plzeň), Milan Klouček (HC Dynamo Pardubice), Roman Will (Traktor Čeljabinsk).

Obránci:
Vojtěch Budík (HC Škoda Plzeň), Daniel Gazda (PSG Berani Zlín), Michal Jordán, Dominik Mašín (oba Chabarovsk), Vojtěch Mozík (Kunlun Red Star), David Sklenička (Jokerit Helsinky),  Radim Šalda (Mountfield HK), Jan Ščotka (HC VERVA Litvínov), Andrej Šustr (Kunlun Red Star), Libor Zábranský (HC Energie Karlovy Vary).

Útočníci:
Ondřej Beránek (HC Energie Karlovy Vary), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice), Jiří Černoch (HC Energie Karlovy Vary), Jan Dufek (PSG Berani Zlín), Jakub Flek (HC Energie Karlovy Vary), Robin Hanzl (Spartak Moskva), Jan Hladonik (HC Energie Karlovy Vary), Luboš Horký (HC Dynamo Pardubice), Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň), Karel Plášek (HC Kometa Brno), Jakub Pour (HC Škoda Plzeň), Lukáš Radil (Spartak Moskva), Filip Suchý (HC Škoda Plzeň), Marek Zachar (Mountfield HK), Hynek Zohorna (Chabarovsk), Tomáš Zohorna (HC Dynamo Pardubice).

Zápasový program českého národního týmu

Příprava:
22. dubna: Rakousko – Česko (Vídeň)
24. dubna: Česko – Rakousko (Jindřichův Hradec)
29. dubna: Německo – Česko (Norimberk)
1. května: Německo – Česko (Norimberk)
6. května: Česko – Slovensko (Praha)
7. května: Česko – Slovensko (Praha)

České hokejové hry (Praha):
12. – 15. května

Mistrovství světa (Riga):
21. května: 15:15 Rusko – Česko
22. května: 19:15 Česko – Švýcarsko
24. května: 19:15 Česko – Bělorusko
27. května: 19:15 Švédsko – Česko
29. května: 11:15 Česko – Velká Británie
31. května: 15:15 Česko – Dánsko
1. června: 15:15 Slovensko – Česko
3. – 6. června: play off

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz