Příprava v Pardubicích dál běží, trojice hráčů má negativní testy

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

Černý scénář v podobě tří nakažených extraligových hráčů nemocí covid-19 se v Pardubicích nepotvrdil, Dynamo pokračuje v přípravě. Klub to uvedl na svých webových stránkách.

Chance liga na Hokejka TV

Dynamo ve čtvrtek oznámilo, že trojice jeho hráčů přišla do kontaktu s nakaženými osobami, hned byla izolována a podstoupila testy na koronavirus. Nyní už je znám výsledek. „Ukázaly se jako negativní,“ oddechli si v pardubickém klubu.

„Všichni tři hráči, kteří v uplynulých dnech přišli do kontaktu s osobami nakaženými koronavirem, podstoupili ve čtvrtek testy. Ty se ukázaly jako negativní.“

„Tým Dynama se tak nadále připravuje na srpnový Generali Česká Cup,“ doplnil klub. První duel zmíněného poháru mají pardubičtí hokejisté odehrát v úterý 4. srpna na půdě Komety, o dva dny později pak na svém ledě vyzvou Olomouc.

To Litvínov musel přípravu přerušit, jeden z hráčů tam byl pozitivně testován na koronavirus. Hygiena nařídila karanténu celému A-týmu a části zaměstnanců, všechny teď čeká testování na covid-19. Zimní stadion Ivana Hlinky je uzavřen.

V Hradci Králové zase odložili start společné přípravy na ledě, kterou měl tým zahájit ve čtvrtek. Vedení reagovalo na zhoršující se epidemiologickou situaci, členové A-týmu absolvují testy na koronavirus a na led vyjedou až příští týden.

Ve Zlíně byl koronavirus potvrzen u jednoho člena tamního dorosteneckého týmu, který celý musel do karantény. Pondělní start přípravy A-týmu to neohrozí, vnitřní prostory tréninkové PSG arény ve čtvrtek prošly kompletní dezinfekcí.

Problém má nově prvoligové Kladno, které muselo zrušit páteční úvodní přípravné utkání s Ústím nad Labem. Jeden z členů kladenského mužstva byl totiž pozitivně testován na koronavirus, další členy Rytířů testování teprve čeká.

Už dřív musela přerušit přípravu na novou sezonu Chance ligy také Slavia, která na led vyjela v pondělí. Testy tam prokázaly hned několik pozitivních případů nemoci covid-19, testy mají v nejbližších dnech podstoupit i další hráči.

Už ve středu byla uzavřena Kalich Arena v Litoměřicích, omezení potrvá až do neděle. V hale proběhne generální úklid. Souvisí to s výskytem nemoci covid-19, kterou měl údajně jeden z účastníků nedávného mládežnického kempu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz