Přišel, viděl, zvítězil. Jiříček o výstroji a skalpu Kanady

David Jiříček | Foto: Matt Zambonin, iihf.com

27. prosince 2022, 13:06

Pavel Mandát

Nad jeho startem ještě pár hodin před úvodním buly zápasu s Kanadou visel podle mnohých médií otazník. Nakonec však David Jiříček nastoupil a spolehlivým výkonem pomohl zaskočit Kanadu. „Jsem rád, že jsme to vyhráli,“ ulevil si.

„Bez ohledu na výstroj jsem hrát musel, takže jsem rád, že nakonec přišla, kdybych musel hrát s jinou, bylo by to o dost horší,“ praví konstruktivní obránce.

Jiříček neodehrál před startem šampionátu žádný přípravný zápas, do mistrovství světa proto skočil takzvaně rovnýma nohama. Jako problém to ale nevidí a jeho poctivý výkon tohle tvrzení potvrzuje.

„O nerozehranosti nemohla být řeč, v sezoně jsem odehrál hodně zápasů, takže v tom nebyl problém,“ říká doslova.

„Jsem rád, že moje výstroj přišla, kdybych musel hrát s jinou, bylo by to o dost horší."

Podle mnohých expertů má reprezentační dvacítka v Halifaxu nejsilnější obranu za několik posledních let. Potvrdilo se to i v utkání proti domácímu výběru, v němž se obránci postarali hned o tři góly. „Je to super, ale máme teprve začátek turnaje a musíme v tom pokračovat,“ ví Jiříček.

A dodává: „Šlo opravdu o náročný zápas, a to i proto, že je tady celkem vedro.“

Kdy začal talentovaný obránce věřit, že česká parta zdolá kanadského favorita?

„Nevím, jestli byl takový moment, snažil jsem se být neustále ve střehu, protože Kanada má obrovskou sílu. Můžou v klidu dát tři góly za minutu a přesně podle toho je třeba k zápasům s nimi přistupovat.“

„Kanada má obrovskou sílu, jsou schopni dát tři góly za minutu."

Největší hvězdou nynějšího kanadského výběru je Connor Bedard, ten je podle řady pozorovatelů generačním talentem v zemi kolébky hokeje. „Je to skvělý hráč, na ledě umí udělat naprosto cokoliv. Z pohledu obránce se vám takoví hráči brání nejhůř,“ popisuje Jiříček.

Další zkouška čeká dvacítku už za pár hodin proti Rakousku. Svěřenci Radima Rulíka budou tentokrát v roli jasných favoritů.

„Věřím, že zápas zvládneme, musíme si udělat nový herní plán a hrát minimálně stejně tak dobře, jak jsme hráli proti Kanadě,“ velí David Jiříček.

David Jiříček

David Jiříček | Foto: Matt Zambonin, iihf.com

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz