Přísná pravidla pro sudí v KHL: Žádné sociální sítě, za přebytečná kila pokuta

Foto: khl.ru

18. července 16:30

David Jahoda

Rozhodčí v Kontinentální hokejové lize budou muset od nadcházejícího ročníku dodržovat nezvyklá pravidla. Týkat se budou i dvou českých arbitrů Martina Fraňa (na fotografii uprostřed) a Jana Hribika.

Nový fanshop

Od nové sezoně nebudou rozhodčí v KHL hodnoceni jen podle výkonů na ledě. Nově jim jejich komise stanovila i netradiční omezení, která budou muset dodržovat. 

Zaprvé. 

Na oficiálních webových stránkách nadnárodní soutěže informoval šéf rozhodcovské komise Alexej Anisimov, že arbitři nebudou moci používat na internetu sociální sítě. „Zavádíme zákaz používání sociálních sítí,“ sděluje Anisimov. 

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

„Věřte mi, že k takovému opatření jsme přistoupili, aby byla zajištěna bezpečnost informací,“ pokračuje. „Platí, že se toto pravidlo vztahuje na dobu trvání smlouvy rozhodčích, ale i po 30. dubnu důrazně doporučujeme vyhnout se používání sociálních sítí,“ doplnil Anisimov.

Zadruhé.

Rozhodčí si teď budou muset hlídat i nadbytečné kilogramy. „Každý, kdo překročí hranici normy, bude pokutován,“ uvádí šéf rozhodčích v KHL.

„Každý, kdo překročí hranice normy, bude pokutován.“

Obě novinky se budou týkat i dvou českých sudích – Martina Fraňa a Jana Hribika. První jmenovaný se připravuje na svou už čtvrtou sezonu v KHL, Hribika čeká premiérový ročník.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz