Přísný, ale férový. Hráči vzpomínají na zesnulého trenéra Nováka

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

Té zprávě se pořád nechce věřit, ale bohužel... Chance liga se ponořila do smutku: v úterý náhle ve věku 47 let zemřel hlavní trenér Třebíče a současně její sportovní manažer Radek Novák.

partneři českého hokeje

Před KHNP Arenou vzniklo pietní místo, kde postupně přibývají svíčky, ale i šály.

„Vzpomínám na něj s úctou, jako na silnou osobnost, vůdčí typ. Pana Trenéra – nejlepšího, pod jakým jsem kdy hrál," řekl pro hstrebic.cz kapitán Václav Čejka. „Dokázal celý tým strhnout a jasně říct, co po nás požaduje. A my jsme mu věřili a plnili to. Ta chemie mezi hráči a trenérem dokonale sedla."

„Za těch krátkých osm let jsem ho zažil v různých rolích, nikdy se ke mně neotočil zády a vděčím mu za mnohé. Byl to velice systematický a důsledný člověk, který dbal na detaily. Nebál se říct věci tak, jak jsou, a přímo do očí. Zároveň dokázal pochválit a ukázat cestu, kudy dál," pokračuje Čejka.

„Trenére, nikdy nezapomeneme! Díky za vše. Dovoluji si vyjádřit nejhlubší soustrast rodině a pozůstalým, za sebe i celý tým," dodal za kabinu Čejka.

„Nebál se říct věci tak, jak jsou, a přímo do očí."

„Pan Novák byl nejférovější člověk, jakého jsem kdy poznal. Byl přísný, ale spravedlivý a obrovský profesionál," vzpomíná na třebíčských stránkách odchovanec Lukáš Nahodil. „Nikdy nezapomenu na jeho neuvěřitelně silný stisk při podání rukou. Nejen v hokejovém srdci, ale i lidském po něm zůstane prázdné místo."

Čejkova a Nahodilova slova potvrzuje také David Ostřížek: „Pan Novák byl přísný trenér, ale zároveň i lidský. Jako jeden z mála uměl komunikovat se všemi na rovinu a pojmenovávat problémy tak, jak jsou, čehož jsem si nesmírně vážil."

„Zpráva o Radkově odchodu mě hluboce zasáhla," přidal se v kondolencích bývalý brankář Filip Luňák. „Třebíč miluju a zůstala v mém srdci. Myslím, že Radek Novák představoval přesně to, proč to tak je: rodina, hrdost, poctivost, síla oddanost a láska k hokeji. Cítím s každým, kterého ta obrovská tragédie zasáhla. Odpočívej v pokoji, legendo."

Třebíčští hráči dostali po tragické zprávě týden volno. Shodli se ovšem, že pan Novák by nechtěl, aby to, co pod ním natrénovali, zase ztratili. Takže od čtvrtka opět dobrovolně trénují.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz