Příští sezona? Nevíme, co bude, krčí Groh rameny. Teď ale Žihadla bojují o postup

Foto: Facebook HC Moravské Budějovice 2005

Moravské Budějovice zvládly i druhý finálový duel, z kabiny domácích se tak šířila dobrá nálada. „Chytal špatně. Zase pustil gól,“ vtipkoval trenér Augustin Žák po zápase s Havlíčkovým Brodem na účet jednadvacetiletého brankáře, který se stal ve vyřazovacích bojích ohromnou oporou týmu.

Nový fanshop

Mužstvo ze sedmitisícového městečka na jihu Vysočiny se po domácím vítězství 4:1 ujalo ve finálové sérii vedení 2:0 na zápasy a je poslední krok od bojů o postup do Chance ligy. „Je to úžasný pocit. Už to, že jsme tam, kde teď jsme, je zázrak. Kdybychom si tohle řekli před play off, byli bychom za to nesmírně rádi. A navíc takový výsledek? To je prostě úžasné,“ srší Dominik Groh nadšením.

Výsledek může působit jednoznačně, na ledě to tak ale úplně nebylo. „Brod byl daleko lepší. Ale musím říct, že to, na co oni hodně sází – na přesilovky – se jim tolik nedařilo. V Brodě na to hráli a bylo to trošku jiné. Teď jim to, v čem jsou zvyklí rozhodovat, tady nepřišlo,“ přemítá mladý čahoun.

„Pořádně nevíme, co tady příští rok bude. O to víc si to teď užíváme a makáme.“

Nejvíce práce měl hned v úvodu zápasu. „Začátek byl docela nepříjemný, protože Havlíčkův Brod na nás vlétl. Prvních deset minut to hodně smrdělo gólem.“ Žihadla ovšem nápor soupeře ustála a paradoxně se sama prosadila. Dokonce dvakrát. „Vést po první třetině 2:0 je nádherný výsledek, to se nám stává málokdy.“ A vydřený náskok už nepustila. „Inkasovat gól ve druhé třetině bohužel nebylo nic příjemného, ale závěry zápasů umíme.“

Většina z 1 263 fanoušků, kteří stadion téměř vyprodali, tak mohla slavit. „Atmosféra je skvělá. Tím, že je to menší zimák, je všechno slyšet. Je to paráda. Hlavně máme, řekl bych, normální fanoušky. Jsem za to rád, že tohle je tým, kde jsou fanoušci skvělí. I Havlíčkův Brod má obrovský počet diváků, kteří sem přijeli, takže oba týmy vytvořily úžasnou atmosféru. Je skvělé tady hrát,“ raduje se rodák z Vrchlabí.

Finále nese podobné rysy s předchozí sérií se Šumperkem. Po ní se Augustin Žák vyjádřil, že soupeř hrál lépe, ale Moravské Budějovice se mohou opřít o lepšího gólmana. „Góly, co jsme dali, jsou pro gólmana trošku o štěstí, aby je chytil. Třeba hledání kotoučů mě ale nesmírně baví a myslím, že v tom vynikám. V tom problém nemám a zase jsme z toho dali góly,“ je si Groh vědom svých předností.

Mužstvo se pere o postup, jeho budoucnost je však ve hvězdách. Hrozí i konec hokeje, současný majitel klubu totiž po sezoně skončí. „Pořádně nevíme, co tady příští rok bude. Kluci si ani nejsou jistí, jestli potom budou schopní mít nějaké angažmá. O to víc si to teď užíváme. Nikdo z hráčů není skleslý, že to tu končí. Možná až po sezoně se nad tím pozastavíme a řekneme si, že je to velká škoda, ale teď o to víc makáme,“ hlásí talentovaný brankář.

Proč to protahovat, v Havlíčkově Brodě chceme určitě vyhrát

Možná, že právě i díky tomu se podařilo Moravským Budějovicím vyřadit dva ambiciózní kluby – Hodonín a Šumperk. „Před play off jsem tady odchytal pár zápasů v základní části a musím říct, že teď kluci hrají o dost lepší hokej. Všichni podáváme výborné výkony. O sto procent lepší, než jsme podávali v základní části.“

Žihadla mají na lopatě i třetího soupeře, který pomýšlel na nejvyšší mety. „Proč to protahovat, v Havlíčkově Brodě chceme určitě vyhrát. Ale já se furt držím pokory, protože s pokorou jsme se dostali tam, kde jsme. Je potřeba si ji udržet a vůbec nemyslet na nějaké favority,“ uzavírá Dominik Groh.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz